Mistrzowie pokonują Anwil. Remis w półfinale

Dzięki skutecznej grze i małej liczbie strat Stelmet Zielona Góra wygrał z Anwilem we Włocławku. Tym samym aktualni mistrzowie Polski doprowadzili do wyrównania stanu rywalizacji w półfinale.
Anwil Włocławek vs. Stelmet Zielona Góra (fot. PAP)

NBA: koszulka Jordana sprzedana za ponad 100 tysięcy dolarów

Drugi mecz półfinałowy obie drużyny rozpoczęły z dużą dozą ostrożności. Początek był bardzo wyrównany i dopiero po czasie niewielką przewagę, dzięki dobrej grze Borisa Savovicia i Adama Hrycaniuka, wypracowali sobie goście, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili 27:20.

Kolejną część spotkania znakomicie otworzyli jednak koszykarze Anwilu, którzy dwoma rzutami za trzy punkty szybko zdołali zniwelować straty. Stelmet odpowiedział na to przyspieszeniem gry. Zielonogórzanie byli bardzo skuteczni i zdołali odbudować przewagę.

W trzeciej kwarcie mistrzowie Polski zdołali powiększyć różnicę o kolejne dziewięć punktów. O ich przewadze decydowały przede wszystkim straty, których koszykarze z Włocławka zanotowali niemal dwukrotnie więcej. Dodatkowo znakomitą skutecznością popisywał się Vladimir Dragicević, zdobywając aż 21 punktów i notując dziewięć zbiórek.

Tak dużej przewagi zawodnicy z Zielonej Góry nie mogli już wypuścić z rąk. Podczas ostatniej części gry pewnie utrzymali swoją zdobycz, nie dając Anwilowi nadziei na odrobienie strat. Wygrywając ostatecznie 90:74, koszykarze Stelmetu doprowadzili do wyrównania w serii półfinałowej Energa Basket Ligi.

Przy wyniku 1:1, rywalizacja na kolejne dwa spotkania przeniesie się do Zielonej Góry. Mistrzowie Polski będą mieli zatem przewagę własnej hali i okazję ku temu, aby rozstrzygnąć losy półfinału na swoją korzyść.

Koszykówka, Energa Basket Liga Kobiet: finał (1. mecz): Artego Bydgoszcz – CCC Polkowice