tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny
zakończony
Cucine Lube Civitanova
Zenit Kazań
2
:
3
27:29 25:18 25:23 23:25 15:17
Szczegóły
Data
13.05.2018, 18:00
Rozgrywki
Liga Mistrzów, Faza finałowa, 2017/2018
Zwiń

Liga Mistrzów: czwarty z rzędu triumf Zenita Kazań

Siatkarze Zenitu Kazań po raz czwarty z rzędu, a szósty w historii wygrali Ligę Mistrzów. W finale, którego byli gospodarzem, pokonali włoski zespół Cucine Lube Civitanova 3:2 (29:27, 18:25, 23:25, 25:23, 17:15). Zaksa Kędzierzyn-Koźle zajęła czwarte miejsce.
Wilfredo Leon (fot. Getty)

LM: pięciosetowy thriller. ZAKSA przegrała mecz o brąz

Spotkanie kończące sezon kluby w Europie było niezwykłym widowiskiem, a Rosjanie pokazali wyjątkowo stalowe nerwy, bowiem dwukrotnie w meczu byli niemal "pod ścianą". Bohaterem spotkania był posiadający od trzech lat polskie obywatelstwo atakujący Zenitu Wilfredo Leon.

Cucine, które w półfinale pokonało Zaksę Kędzierzyn-Koźle (3:1), wysoko zawiesiło poprzeczkę. Mecz mógł rozstrzygnąć się w czterech setach, bowiem Włosi byli niemal cały czas na prowadzeniu. Rosjan w tej partii uratował Leon, który skończył trzy ataki w samej końcówce.

Cztery pierwsze sety stały na wysokim poziomie, większość z nich była zacięta, ale tie-break przyniósł niesamowitą dawkę emocji. Włosi wygrywali już 11:7, ale gospodarze zaczęli podbijać ataki przeciwnika, a Leon wbijał kolejne "gwoździe". Cucine miało piłkę meczową, ale Leon kolejnym atomowym atakiem doprowadził do remisu (14:14). W kolejnej akcji pomylił się Taylor Sander i to gospodarze byli meczbola. Cucine jeszcze raz doprowadziło do remisu, ale przy stanie 16:15 Leon zaserwował asa w samą linię.

Także pięć setów zadecydowało o brązowym medalu. Sir Sicoma Colussi Perugia pokonał Zaksę Kędzierzyn-Koźle 3:2, wicemistrzowie Polski musieli zadowolić się czwartym miejscem.

W LM wystąpiły dwa inne polskie zespoły. Skra Bełchatów i Jastrzębski Węgiel odpadły w pierwszej rundzie play off.

podobne informacje

ONICO Warszawa zagra mecz z Treflem Gdańsk... w Łodzi. W Warszawie nie ma dostępnych hal

Prezes PZPS: Vital Heynen przekonał mnie do zmiany zdania. Było warto

Finał siatkarskiej Ligi Mistrzów odbędzie się w Berlinie

Siatkarze otrzymają premię. Prezydent podpisał nowelizację ustawy