Andre Burakovsky
Jakub Vrana 38'58''
Chandler Stephenson

NHL: Lightning pod ścianą. Capitals znów ich zaskoczyli

Washington Capitals pokonali Tampa Bay Lightning 6:2 (1:2, 3:0, 2:0) w finale Konferencji Wschodniej NHL. Hokeiści ze stolicy prowadzą 2:0 w rywalizacji do czterech zwycięstw. Zespół Aleksandra Owieczkina jest w bardzo dobrej sytuacji, bo kolejne dwa mecze zostaną rozegrane w Waszyngtonie.
NHL, finał Konferencji Wschodniej: Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (skrót)
Aleksandr Owieczkin (Ś), Jewgienij Kuzniecow (P) (fot. Getty)

Lightning spisywali się bardzo dobrze w serii z New Jersey Devils i Boston Bruins. Hokeiści Tampa Bay przegrali zaledwie dwa spotkania. Poza tymi wpadkami prezentowali się bardzo solidnie w defensywie.

W drugim starciu z Capitals to właśnie gra w obronie mocno szwankowała. Pierwszą bramkę dla gości zdobył już w 28 sekundzie meczu Tom Wilson. Gospodarze jednak szybko się otrząsnęli i odpowiedzieli trafieniami Braydena Pointa i Stevena Stamkosa, wykorzystując grę w przewadze.

W kolejnych minutach na tafli w Amalie Arena dominowali goście. Capitals wygrali drugą tercję 3:0, a w trzeciej dołożyli dwie kolejne bramki.

Rywalizacja na dwa kolejne spotkania przeniesie się do stolicy. Mecz numer trzy zostanie rozegrany w nocy z wtorku na środę. Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL.