tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Griezmann w Barcelonie? Będzie kosztował dużo więcej, niż przypuszczano

Pierwszy hit letniego okienka transferowego zdaje się nabierać coraz realniejszych kształtów. FC Barcelona gotowa jest sprowadzić Antoine'a Griezmanna i zapłacić kwotę nawet wyższą, od zawartych w klauzuli 100 milionów euro.
Antoine Griezmann (P) i Philippe Coutinho (fot. Getty)

Pierwsza porażka mistrza. Boateng przerwał serię Barcelony

Ostatnie dni to rosnące napięcie pomiędzy Atletico a Barcą. Według katalońskiego "Sportu" mistrzowie Hiszpanii nie chcą jednak psuć dobrych relacji ze stołecznym klubem, dla którego odejście największej gwiazdy byłoby dużym ciosem.

Barcelona chciałaby sfinalizować transfer płacąc klauzulę w wysokości 100 milionów i byłaby skłonna dopłacić kolejne 15 milionów, pod warunkiem rozłożenia płatności na raty. Taka formuła miałaby pasować obydwu stronom.

Przewagą Katalończyków w negocjacjach jest fakt, że Francuz pali się do zmiany klubu, o czym poinformował już obecnego pracodawcę. Zablokował możliwość wejścia do licytacji innych stron, m.in. Manchesteru United.

Według gazety, decydujące będą tygodnie przed rozpoczęciem mistrzostw świata w Rosji, jako że piłkarz chce mieć podczas turnieju "wolną głowę". Przygodę z Atletico chciałby na pewno zakończyć w dobrym stylu, wygrywając Ligę Europejską (mecz Atletico z Olympique Marsylia w środę 16 maja o godz. 20:45 w TVP 1).

Po tym meczu negocjacje powinny wejść w decydującą fazę. Całe środowisko Atletico jest mocno rozżalone zachowaniem Griezmanna, ale nie powinno to zmienić decyzji napastnika. Klub chce jednak rozwiązać sprawę jak najszybciej, by przy odejściu Francuza móc jak najszybciej "pójść na zakupy" i wypełnić lukę.

Czy Griezmann jest potrzebny Barcelonie?
Czy Griezmann jest potrzebny Barcelonie?
  • 68.7%Tak
  • 31.3%Nie

podobne informacje

Wybraliście jedenastkę roku 2018 na świecie [wyniki]

Griezmann i inni znani piłkarze na ślubie Diego Godina

Najlepszy piłkarz 2018 roku na świecie według dziennikarzy TVP Sport

Antoine Griezmann bez Złotej Piłki. Diego Simeone: liczą się inne wartości