tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dookoła Kalifornii: Gaviria wygrał pierwszy etap

Kolumbijczyk Fernando Gaviria (Quick–Step Floors) wygrał pierwszy etap (134,5 km) wyścigu Dookoła Kalifornii. Najlepszy z polskich kolarzy na mecie w Long Beach Łukasz Wiśniowski (Sky) zajął 15. miejsce.
Fernando Gaviria (fot. PAP/EPA)

Na finiszu ulicznego kryterium Gaviria wyprzedził Australijczyka Caleba Ewana (Mitchelton-Scott) i trzykrotnego mistrza świata Słowaka Petera Sagana.

W drużynie Bora-Hansgrohe, poza Saganem (wygrał aż 16 etapów w Kalifornii), startują m.in. trzej polscy zawodnicy: brązowy medalista olimpijski Rafał Majka, Maciej Bodnar i Paweł Poljański. W niedzielę Bodnar był 26., Majka 35., Poljański 74.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Gaviria, który o 4 sekundy wyprzedza Ewana i Amerykanina Tannera Putta (UnitedHealthcare Pro Cycling). Wiśniowski jest 18., Bodnar 29., Majka 38., zaś Poljański 77.

W ubiegłorocznej edycji Majka wygrał jeden z etapów, zaś w "generalce" był drugi, ustępując o 35 sekund George'owi Bennettowi. Nowozelandczyk z ekipy LottoNL-Jumbo nie obroni tytułu, ściga się obecnie w Giro d'Italia.

Dookoła Kalifornii (zakończenie 19 maja) ma najwyższą rangę UCI World Tour.

CCC Tour - Grody Piastowskie: Łukasz Owsian zwycięzcą wyścigu

podobne informacje

Tour de France: Groenewegen ponownie najszybszy

Tour de France: czwarty etap dla Gavirii, lider bez zmian

TdF: debiutant w żółtej koszulce. Gaviria jak Cancellara

Tour of Guangxi: hat-trick Gavirii