tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Robert Kubica: nie żyję dla nagród, pucharów i wyróżnień

Robert Kubica pojechał po raz pierwszy w treningu Formuły 1 po ponad siedmiu latach. Polak zajął w nim przedostatnią pozycję, ale udzielił wielu cennych wskazówek zespołowi. Kolejną szansę jazdy będzie miał w środę w Barcelonie podczas pierwszych w tym sezonie testów.
Robert Kubica (fot. Williams Racing)

Prezydent FIA nie zgadza się z kierowcami. Dojdzie do zgrzytu?

Kubica zastąpił Siergieja Sirotkina w pierwszej sesji treningowej w Barcelonie. Bolid Williamsa, mimo wprowadzonych zmian, nie prowadził się jednak najlepiej. Dwójka kierowców brytyjskiego zespołu znalazła się na końcu stawki. Polak wyprzedził Lance'a Strolla. Kanadyjczyk zajął jedenaste miejsce w niedzielnym wyścigu.

– To tak, jakby zabrać tenisiście rakietę na dwa miesiące, a potem dać mu dwuminutową rozgrzewkę i niech wchodzi i gra na najwyższym poziomie. Dlatego uważam, że to, jaką robotę wykonałem, jest pozytywne i to mi się podoba – tłumaczył krakowianin w "Przeglądzie Sportowym".

Pracę wykonaną przez 32-latka komplementował dyrektor techniczny, Paddy Lowe. – Wykonał znakomitą pracę i warto podkreślić jego determinację i charakter, jaki zobaczyliśmy przy okazji tego powrotu. Żałuję jedynie, że samochód, który daliśmy mu do dyspozycji podczas pierwszego treningu był ekstremalnie trudny do prowadzenia – przyznał.

Robert Kubica (fot. Williams Racing) Testy ważniejsze od treningu

Ponownie podczas wyścigu nie najlepiej spisał się Sirotkin. Rosjanin zajął ostatnie, czternaste miejsce wśród zawodników, którzy ukończyli Grand Prix Hiszpanii.

– Sytuacja moja i Siergieja znacznie się różni. Ja ostatnimi laty żyję nie dla nagród, pucharów, nie dla wyróżnień od innych ludzi. Ja żyję dla dochodzenia do celów, które sam sobie stawiam. To są dla mnie najważniejsze rzeczy – stwierdził Kubica.

Krakowianin zostanie dłużej w Barcelonie. Po piątej rundzie mistrzostw Formuły 1 we wtorek i środę będą miały miejsce pierwsze testy w tym sezonie. Kubica pojedzie 16 maja, natomiast dzień wcześniej za kierownicą bolidu Williamsa zasiądzie Oliver Rowland.

– W środę spędzę za kierownicą cały dzień. Mamy poważny plan i chcemy lepiej poznać nasze – niestety – słabe strony – zakończył Polak.

Powrót po siedmiu latach. Kubica znów na torze w Hiszpanii

podobne informacje

Formuła 1: w lutym pierwsze testy Roberta Kubicy w Barcelonie

Williams zachwycony Robertem Kubicą. "Wszyscy go kochają"

Kubica o powrocie do Formuły 1: cel jest jeden...

Marek Szkolnikowski, szef TVP Sport o Ekstraklasie, Kubicy i Radwańskiej