tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Złoty But: Messi (prawie) zwycięski. Lewandowski poza podium

Lionel Messi na 99,9 procent po raz piąty w karierze zgarnie Złotego Buta, nagrodę przyznawaną najlepszemu strzelcowi lig europejskich. Robert Lewandowski jest aktualnie czwarty, jednak Bundesliga zakończyła już sezon i Polak nie ma szans na poprawę pozycji.
Lionel Messi (fot. Getty Images)

"W SENEGALU MUNDIAL TO SPRAWA WAGI PAŃSTWOWEJ"

Messi strzelił 34 gole, na koncie ma 68 punktów i o cztery wyprzedza Mohameda Salaha. Trzeci jest Harry Kane, czwarty Lewandowski i Ciro Immobile, a piąty Edinson Cavani i Mauro Icardi. Spośród wymienionych dorobek mogą jeszcze poprawić Messi, Immobile, Cavani i Icardi.

Teoretycznie zatem Argentyńczyk może stracić pozycję lidera, ale Immobile w ostatniej kolejce musiałby strzelić pięć goli, a biorąc pod uwagę fakt, że Lazio Rzym gra z Interem, to trudno na poważnie rozważać taki scenariusz. Zwłaszcza, że napastnik rzymian jest kontuzjowany i nie wiadomo, czy w ogóle zagra z mediolańczykami.

Messi na 99,9 procent zgarnie więc Złotego Buta po raz piąty w karierze. Wcześniej triumfował w sezonach 2009/2010 (68 punktów), 2011/2012 (100), 2012/2013 (92) oraz 2016/2017 (74).

Niewykluczone z kolei, że dobrą czwartą lokatę straci Lewandowski. Polak zakończył już sezon w Bundeslidze, ale Immobile, Icardi i Cavani mają do rozegrania po jednym spotkaniu. W najgorszym wypadku Polak może zatem spaść na siódme miejsce. Najlepszy strzelec naszej Lotto Ekstraklasy Carlitos z Wisły Kraków z 36 punktami jest obecnie 23.

fot. transfermarkt.pl

podobne informacje

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe

Złoty But: ścisk w czołówce, Krzysztof Piątek tuż za liderem

Klasyfikacja Złotego Buta. Mbappe dogonił Piątka

Klasyfikacja Złotego Buta. Paryski duet goni Piątka