tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejny Polak piłkarzem VfB Stuttgart. "Przyszłość Bundesligi"

Piłkarz reprezentacji Polski juniorów David Kopacz, występujący ostatnio w młodzieżowym zespole Borussii Dortmund, przechodzi do VfB Stuttgart – poinformował w poniedziałek jego nowy pracodawca. Zawodnikiem tego klubu jest m.in. Marcin Kamiński.
David Kopacz (fot. Getty Images)

Niespełna 19-letni Kopacz gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Urodził się w Niemczech, ale reprezentuje Polskę. Z nowym klubem, w którym ma szansę występować w pierwszej drużynie, podpisał czteroletni kontrakt - do 30 czerwca 2022 roku.

David to bardzo utalentowany i wszechstronny gracz, po którym wiele w przyszłości oczekujemy. Chcemy wprowadzać go stopniowo, starannie do Bundesligi – powiedział dyrektor sportowy VfB Michael Reschke.

Pod koniec marca Kopacz pokazał się z dobrej strony w turnieju eliminacyjnym mistrzostw Europy do lat 19 we Włoszech - m.in. strzelił dwa gole dla biało-czerwonych w spotkaniu z gospodarzami (3:4).

W poniedziałek został powołany do kadry U-20, prowadzonej przez Jacka Magierę, na zgrupowanie w Bydgoszczy w dniach 21-23 maja.

"Celem Senegalu na mistrzostwach świata będzie półfinał"

podobne informacje

Polska U20: wsparcie z Bundesligi. Młodzież walczy o skład

"Lewy", Piszczek i długo nic. Polska kolonia w Niemczech coraz mniejsza