tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: reprezentant Polski opuści część sezonu

Siatkarz kadry narodowej Damian Wojtaszek z powodu urazu lewego kolana nie będzie mógł wziąć udziału w pierwszej części sezonu reprezentacyjnego. Zawodnik doznał uszkodzenia chrząstki stawowej i w środę ma się poddać operacji.
Damian Wojtaszek (fot. PAP)

Bartosz odkręci Kurek? "Dziwna decyzja trenera"

Jak poinformował lekarz reprezentacji Jan Sokal, cytowany na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, Wojtaszek odniósł kontuzję kilka dni temu podczas treningu.

Badania przeprowadzone w Łodzi i Berlinie zgodnie wykazały uszkodzenie chrząstki stawowej. Uraz wymaga leczenia operacyjnego. Zabieg będzie wykonany w środę przez profesora Marcina Domżalskiego – dodał.

Nowy trener reprezentacji Polski Belg Vital Heynen przyznał, że "strasznie mu szkoda Damiana, bo widać było w jego oczach, że ma ogromną chęć zagrać w kadrze".

W planach był jego udział w turniejach Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych i Australii. Dla mnie i mojego sztabu najważniejsze jest jednak zdrowie zawodników i to jest reguła, od której nie będzie odstępstwa – przyznał Heynen.

W związku z problemami zdrowotnymi Wojtaszka ma nastąpić korekta na pozycji libero na turnieje w USA i Australii. W pierwszym z nich planowany jest udział Kacpra Piechockiego, natomiast do gry w Australii przewidywany jest Michał Żurek.

Nie ukrywam, że mam już zaplanowane zestawienia na poszczególne turnieje Ligi Narodów, ale przykład Damiana pokazuje, że korekty mogą się zdarzyć, choć życzę zawodnikom i sobie, by takich przypadków było, jak najmniej – podkreślił Heynen.

Przed zaplanowaną na 25-27 maja inauguracją LN, która od tego roku zastąpi Ligę Światową, Polacy rozegrają dwa sparingi z ekipą Kanady - 19 maja w Katowicach i 21 maja w Opolu.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Damian Wojtaszek przedłużył umowę z ONICO Warszawa

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. "To nie był sparing". Siatkarze w ostatniej fazie przygotowań przed MŚ

Wojtaszek i Włodarczyk wracają do Warszawy

LŚ: Wojtaszek zastąpi Gacka na pozycji libero