Ryan Reaves
Nate Schmidt
Tomas Nosek

Mecz pod kontrolą gości. Golden Knights lepsi od Jets

Po porażce w pierwszym spotkaniu, drużyna z Vegas była wyjątkowo zmotywowana, by doprowadzić do wyrównania stanu batalii w finale Konferencji Zachodniej. Cel został osiągnięty przede wszystkim przez słabą postawę Winnipeg oraz skuteczność w ataku Jonathana Marchessault z ekipy Golden Knights, który zdobył dwie bramki.
Hokej na lodzie, NHL: finał Konferencji Zachodniej: Winnipeg Jets - Vegas Golden Knights (skrót 2. meczu)
jjjjj

Po wyrównanych pierwszych kilku minutach meczu, do głosu doszli hokeiści z miasta hazardu. Zaczęli kontrolować krążek niczym doświadczony krupier kulkę do gry w ruletkę. Efekt? W pierwszej tercji Złoci Rycerze dwukrotnie znajdowali drogę do siatki rywali.

W drugiej odsłonie nie zobaczyliśmy bramek, ale twardej, męskiej walki nie brakowało. W trzeciej nadzieję kibiców gospodarzy na dobry wynik podtrzymał trafieniem w przewadze Kyle Connor. Gracze z Vegas od razu położyli garść żetonów na stół i odpowiedzieli natychmiastowo za sprawą drugiego gola w tym spotkaniu najlepszego zawodnika tego starcia - Jonathana Marchessault. Ostatecznie Golden Knights wygrali z Jets 3:1 i wyrównali stan rywalizacji na 1:1.