Zbiórki defensywne
35
34

NBA: Rockets stracili przewagę parkietu. Spokój mistrzów NBA

Golden State Warriors pokonali Houston Rockets 119:106 w pierwszym spotkaniu finału Konferencji Zachodniej NBA. Mistrzowie NBA odzyskali tym samym przewagę parkietu. Obrońców tytułu do zwycięstwa poprowadzili Kevin Durant (37 punktów) i Klay Thompson (28 punktów).
Kevin Durant i Steph Curry (fot. Getty)

NBA: koszulka Jordana sprzedana za ponad 100 tysięcy dolarów

Gospodarze znakomicie prezentowali się w sezonie zasadniczym, wygrywając 65 z 82 spotkań. Golden State mogli poszczycić się gorszym bilansem – 58-24. W play off wyniki poprzednich meczów nie mają jednak żadnego znaczenia, co w nocy z poniedziałku na wtorek doskonale pokazali koszykarze Steve'a Kerra.

Mistrzowie NBA rozpoczęli serię na wyjeździe po raz pierwszy od 2014 roku. W pierwszej połowie przewagę mieli Rockets. Prowadzili już dziewięcioma punktami, ale Warriors zdołali zniwelować straty do przerwy.

Gospodarze dobrze weszli też w drugą połowę. Otworzył ją celnym rzutem za trzy punkty Eric Gordon. Im dalej w las, tym jednak było gorzej. Kluczowy dla losów spotkania okazał się początek czwartej kwarty, kiedy znakomicie dysponowany Thompson zdobył osiem punktów z rzędu. Golden State prowadziło 100:87 na osiem minut przed końcem i nie oddało już wygranej.

"Rakietom" nie pomógł świetny występ Jamesa Hardena, który zakończył spotkanie z dorobkiem 41 punktów. Dla zespołu z Houston to druga porażka na własnym parkiecie w tegorocznych play offach.