tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Krzysztof Włodarczyk: błąd może mnie dużo kosztować!

2 czerwca na gali KnockOut Boxing Night #2 w Rzeszowie dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk (54-4-1, 38 KO) skrzyżuje rękawice z Olanrewaju Durodolą (27-5, 25 KO). "Diablo" przekonuje, że doskonale zdaje sobie sprawę, jak dużym wyzwaniem może być dla niego konfrontacja z potężnie bijącym Nigeryjczykiem, który swego czasu znokautował mocnego Dmitrija Kudriaszowa, a z 27 pojedynków aż 25 rozstrzygnął przed czasem. Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL. Walka wieczoru także w TVP1!
Krzysztof Włodarczyk (fot. PAP)

"Chcemy powrotu Głowackiego na tron"

Będę musiał być w ringu czujny i szybko reagować na to, co się dzieje – mówi Włodarczyk. – Durodola to bardzo silny zawodnik, ważne będzie, aby być szybkim i boksować lewym prostym. Durodola może nie jest zbyt ruchliwym pięściarzem, ale ma długie ręce i zawsze czymś trafi, nawet boksując z dystansu.

Dobrze wiem, że nie będę mógł w tym pojedynku zwlekać, bo Durodola wie, jak wykorzystać bierność rywala, a naprawdę ma czym uderzyć! Mi zdarza się czekać na przeciwnika, w tej walce taki błąd może mnie dużo kosztować – analizuje mający na swoim koncie osiem zwycięskich walk o mistrzostwo świata pięściarz KnockOut Promotion, który mimo 36 lat nie traci w wiary w odzyskanie pasa.

Ja nadal wierzę, że jeszcze mogę zaboksować o mistrzostwo, nie jestem jeszcze taki stary, a sytuacja w wadze junior ciężkiej jest bardzo dynamiczna. Teraz jednak myślę tylko o Durodoli, to będzie trudny test! – kończy Krzysztof Włodarczyk.

Transmisja w TVP Sport, aplikacji mobilnej i SPORT.TVP.PL. Walka wieczoru także w TVP1!

Jaka przyszłość czeka Głowackiego? "Musimy chwilę poczekać"
Łapin: chcemy powrotu Głowackiego na tron
Piątkowska: to będzie wyjątkowe przeżycie. Obym się nie spaliła
Krzysztof Głowacki: mój wymarzony rywal to Ołeksandr Usyk

podobne informacje

"Punktował Stevie Wonder". Kontrowersje po Szpilka – Wach

Wach: jak wygram, to mniej używek i więcej treningów

Mariusz Wach 15 kg cięższy od Artura Szpilki. "Ciężko to zniwelować"

Szpilka: kultury nie będzie. Wach: jest już "nerwówka"