tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: Heynen ogłosił kadrę

Trener reprezentacji Polski Vital Heynen podał nazwiska 21 siatkarzy, którzy znaleźli się w składzie na Ligę Narodów. Wybory dokonane przez belgijskiego szkoleniowca nie są niespodzianką.
Bartosz Kurek (fot. getty images)

Atakujący Trentino Volley przenosi się do Bełchatowa

Wcześniej Heynen podał szeroki, 26-osobowy skład. Teraz – zgodnie z regulaminem – musiał uszczuplić go o pięciu graczy. Belg podziękował na razie młodym zawodnikom bez doświadczenia w seniorskiej drużynie narodowej – Marcinowi Komendzie, Janowi Nowakowskiemu, Tomaszowi Fornalowi i Norbertowi Hubertowi. Poza listą znalazł się także Damian Wojtaszek, który miał się znaleźć w kadrze na LN. Libero ONICO Warszawa jednak w czwartek, w pierwszym dniu zgrupowania w Spale, doznał kontuzji kolana i w środę przejdzie zabieg, co wykluczy go z pierwszej części sezonu reprezentacyjnego.

– Jestem bardzo zadowolony z pracy wykonanej przez zawodników podczas tych kilku dni zgrupowania w Spale. Krótki czas do startu w LN nie pozwala na eksperymenty, ale zapewniam, że obserwuję i obserwować będę wszystkich powołanych na ten sezon. W porównaniu do pierwotnego planu jest zmiana wynikająca z kontuzji Damiana Wojtaszka. Mam jednak nadzieję, że szybko wróci do zdrowia i będzie mógł jeszcze być z nami w tym sezonie – podkreślił cytowany na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej Heynen.

Jak zaznaczono w komunikacie, zgodnie z regulaminem światowej federacji (FIVB) w razie potrzeb medycznych selekcjoner będzie mógł korzystać z pełnej listy 26 zawodników.

Belg od początku przyznał, że tegoroczną edycję LN będzie chciał wykorzystać do sprawdzenia wielu siatkarzy i nastawia się na częste rotacje składem.

Szansę na debiut w reprezentacji powinni dostać w najbliższych tygodniach m.in. atakujący Bartosz Kwolek i Damian Schulz oraz rozgrywający Marcin Janusz.

W późniejszych przygotowaniach kadry do kolejnych imprez będą uczestniczyć w Spale także zaproszeni przez trenera Łukasz Kozub i Mateusz Masłowski.

Przed zaplanowaną na 25-27 maja inauguracją LN, która od tego roku zastąpi Ligę Światową, biało-czerwoni rozegrają dwa sparingi z ekipą Kanady – 19 maja w Katowicach i 21 maja w Opolu.

Od lewej: Michał Kubiak i Bartosz Kurek (fot. getty images)

Skład reprezentacji Polski LN siatkarzy 2018:

Rozgrywający: Fabian Drzyzga (Olympiakos Pireus), Grzegorz Łomacz, Marcin Janusz (obaj Skra Bełchatów)

Przyjmujący: Bartosz Bednorz (Skra Bełchatów), Michał Kubiak (Beijing Volleyball, Chiny), (Onico Warszawa), Artur Szalpuk, Mateusz Mika (obaj Trefl Gdańsk), Aleksander Śliwka (Asseco Resovia Rzeszów)

Atakujący: Łukasz Kaczmarek (Cuprum Lubin), Dawid Konarski (Ziraat Bankasi, Turcja), Bartosz Kurek (Ziraat Bankasi), Maciej Muzaj (Jastrzębski Węgiel), (Trefl Gdańsk)

Środkowi: Mateusz Bieniek (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Jakub Kochanowski (Indykpol AZS UWM Olsztyn), Bartłomiej Lemański (Asseco Resovia Rzeszów), Piotr Nowakowski (Trefl Gdańsk)

Libero: Kacper Piechocki (Skra Bełchatów), Paweł Zatorski (Zaksa Kędzierzyn-Koźle), Michał Żurek (Indykpol AZS UWM Olsztyn)

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Mistrzostwa Europy siatkarzy: poznaliśmy terminarz spotkań grupowych

O trenerze, który jeździł koleją. Żywe dusze Gogola

Vital Heynen o losowaniu mistrzostw Europy: to musi być nasz drugi najlepszy występ w sezonie

Mistrzostwa Europy siatkarzy: przedstawiamy rywali Polaków. Mistrzowie olimpijscy i debiutanci