tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zamieszanie wokół decyzji Ekstraklasy. Ostra reakcja PZPN

Przedstawiciele Ekstraklasy poinformowali we wtorek, że jeśli piłkarze Legii Warszawa w meczu z Lechem zdobędą mistrzostwo Polski, to nie będą mogli świętować go w Poznaniu. Błyskawicznie swój sprzeciw wobec tej decyzji wyraził PZPN.
SĘDZIA PIOTR LASYK I PIŁKARZE LEGII WARSZAWA (FOT. PAP/BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI)

Piotr Reiss: nie wszystkim w Lechu zależy na mistrzostwie

Stołeczni mają bardzo duże szanse na to, by w weekend utrzymać przewagę nad Jagiellonią Białystok i sięgnąć po puchar. Na 90 minut przed końcem sezonu mają trzy punkty przewagi nad drużyną z Podlasia i wszystko w swoich rękach.

Władze Ekstraklasy uznały jednak, że w przypadku powodzenia, piłkarze Deana Klafuricia nie będą mogli celebrować sukcesu na murawie stadionu w Poznaniu. Ta decyzja wywołała kontrowersje w światku piłkarskim i doczekała się nawet komentarza ze strony władz Polskiego Związku Piłki Nożnej.

"Polski Związek Piłki Nożnej z wielkim zdziwieniem przyjął decyzję Ekstraklasy S.A. i czołowych klubów dotyczących wręczenia najważniejszych nagród na zakończenie sezonu 2017/2018. Przenoszenie tej ceremonii z miejsca, gdzie najprawdopodobniej może nastąpić najważniejsze rozstrzygnięcie ligowego sezonu, pokazuje brak szacunku dla wysiłku piłkarzy oraz koniunkturalizm władz ligowej spółki" – można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

podobne informacje

Wybraliście najlepszego piłkarza 18. kolejki Lotto Ekstraklasy!

#WszyscyDoWioseł, czyli pomoc płynnie do hospicjum

Ekstraklasa: zmiany w Wiśle Kraków. Byli piłkarze w sztabie

Ekstraklasa: Górski wraca do Kielc