Zbiórki defensywne
35
37

James nie pomógł. Finał NBA oddala się od Cavaliers

Boston Celtics pokonali Cleveland Cavaliers 107:94 w drugim spotkaniu finału Konferencji Wschodniej NBA. O zwycięstwie gospodarzy zadecydowała znakomita druga połowa. Kawalerzystom nie pomogła znakomita dyspozycja LeBrona Jamesa, który zakończył mecz z dorobkiem 42 punktów.
LeBron James (fot. Getty Images)

NBA: koszulka Jordana sprzedana za ponad 100 tysięcy dolarów

Cavaliers zostali niespodziewanie rozgromieni w pierwszym meczu serii. Porażka 83:108 mocno ich podrażniła, co było widać w pierwszej połowie. Kiedy jednak przyszło do kluczowych momentów spotkania, na boisku rządzili Celtics. Druga połowa zakończyła się ich zwycięstwem 59:39.

Lider gości LeBron James zdecydowanie poprawił się w stosunku do pierwszego spotkania. Zdobył 42 punkty, a do tego dodał 10 zbiórek i 12 asyst. 33-latek najlepiej grał jednak w pierwszej kwarcie. Wtedy zapisał na swoim koncie 21 punktów.

W kluczowych momentach zabrakło wsparcia doświadczonych kolegów. Na wysokości zadania nie stanęli Tristan Thompson, J.R. Smith i George Hill. Cała trójka dodała do dorobku zespołu tylko jedenaście punktów.

W zespole gospodarzy ponownie świetnie spisał się tercet Jaylen Brown – Terry Rozier – Al Horford. Najlepiej punktował ten pierwszy, który zakończył starcie z 23 punktami. Celtowie są niepokonani we własnej hali w tegorocznej fazie play-off. Ich seria zwycięstw trwa już od ośmiu spotkań.

Cavaliers są w bardzo trudnej sytuacji przed meczami numer trzy i cztery, w których nie mogą pozwolić sobie na porażkę. Zwycięstwo koszykarzy Bostonu w Cleveland będzie oznaczało prawdopodobnie triumf w całej serii. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych.