tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Maradona prezesem i trenerem Dynama Brześć

Diego Maradona został prezesem i trenerem Dynama Brześć. Argentyńczyk zastąpi na stanowisku szkoleniowca doskonale znanego w Polsce Radoslava Latala. Zespół zajął w minionych rozgrywkach ósme miejsce.
Co w sieci piszczy? Boski Diego królem... Brześcia
Maradona (P)

Skandal w Portugalii. Piłkarze Sportingu pobici na treningu

Maradona nie wahał się długo z przyjęciem propozycji od litewskiego właściciela – Valdasa Ivanauskasa. W poniedziałek doszło do pierwszego spotkania, w którym uczestniczył Argentyńczyk i jego prawnik – Matias Morla.

Już we wtorek klub ogłosił, że 57-latek będzie nie tylko trenerem, ale też prezesem Dynama Brześć. Maradona ma być też odpowiedzialny za rozwój klubowej akademii. Legendarny piłkarz rozpocznie pracę na Białorusi tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji.

"Cieszę się, że udało nam się porozumieć z Dinamem Brześć w sprawie nominacji Diego Maradony na prezesa klubu, odpowiedzialnego za wszystkie sprawy związane z futbolem i tą instytucją. To nowe wyzwanie, któremu Diego stawi czoła tak samo, jak wszystkiemu innemu w życiu" – napisał Morla na Twitterze.

Maradona po nieudanej przygodzie z reprezentacją Argentyny dostał szansę w dwóch klubach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W sezonie 2011/12 prowadził Al Wasl, a ostatni rok spędził w Al Fujairah. W drugoligowcu nie wytrzymał do końca rozgrywek. Powodem rezygnacji był brak awansu do pierwszej ligi.

Legendy futbolu – Diego Maradona
Retro TVP. Argentyna – Polska 2:1 (1980). Maradona z rzutu wolnego

podobne informacje

Diego Maradona wraca na ławkę trenerską

Mundial 2018. Rozżalony Maradona porównał Messiego do postaci z... komiksu

Mundial 2018. Maradona chce pomóc reprezentacji Argentyny

Maradona znów trenerem? Zaskakujący kierunek...