tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Oficjalnie: Maradona prezesem i trenerem Dynama Brześć

Diego Maradona został prezesem i trenerem Dynama Brześć. Argentyńczyk zastąpi na stanowisku szkoleniowca doskonale znanego w Polsce Radoslava Latala. Zespół zajął w minionych rozgrywkach ósme miejsce.
Co w sieci piszczy? Boski Diego królem... Brześcia
Maradona (P)

Skandal w Portugalii. Piłkarze Sportingu pobici na treningu

Maradona nie wahał się długo z przyjęciem propozycji od litewskiego właściciela – Valdasa Ivanauskasa. W poniedziałek doszło do pierwszego spotkania, w którym uczestniczył Argentyńczyk i jego prawnik – Matias Morla.

Już we wtorek klub ogłosił, że 57-latek będzie nie tylko trenerem, ale też prezesem Dynama Brześć. Maradona ma być też odpowiedzialny za rozwój klubowej akademii. Legendarny piłkarz rozpocznie pracę na Białorusi tuż po zakończeniu mistrzostw świata w Rosji.

"Cieszę się, że udało nam się porozumieć z Dinamem Brześć w sprawie nominacji Diego Maradony na prezesa klubu, odpowiedzialnego za wszystkie sprawy związane z futbolem i tą instytucją. To nowe wyzwanie, któremu Diego stawi czoła tak samo, jak wszystkiemu innemu w życiu" – napisał Morla na Twitterze.

Maradona po nieudanej przygodzie z reprezentacją Argentyny dostał szansę w dwóch klubach ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. W sezonie 2011/12 prowadził Al Wasl, a ostatni rok spędził w Al Fujairah. W drugoligowcu nie wytrzymał do końca rozgrywek. Powodem rezygnacji był brak awansu do pierwszej ligi.

Legendy futbolu – Diego Maradona
Retro TVP. Argentyna – Polska 2:1 (1980). Maradona z rzutu wolnego

podobne informacje

Mundial 2018. Rozżalony Maradona porównał Messiego do postaci z... komiksu

Mundial 2018. Maradona chce pomóc reprezentacji Argentyny

Maradona znów trenerem? Zaskakujący kierunek...

Diego Maradona: chcę znowu poprowadzić Argentynę