tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Odświeżacze za Puchar Polski. "To nieuzasadniony atak na ZPRP"

Medale, puchar i... odświeżacze powietrza do samochodów. Taki zestaw upominków wywiozły z Kalisza triumfatorki tegorocznego Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet – MKS Perła Lublin. "To błąd i poszukiwanie sensacji" – stwierdził ZPRP w wydanym w środę komunikacie.
MKS Perła Lublin (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Ruszają halowe MŚ. Pierwszy medal już w czwartek?

W sobotę w finale Pucharu Polski w piłce ręcznej kobiet zmierzyły się MKS Perła Lublin i SPR Pogoń Szczecin. Lepszy okazał się zespół z Lublina (34:25), który zdobył kolejne trofeum w sezonie – kilka tygodni wcześniej zapewnił sobie mistrzostwo Polski, a następnego dnia dołożył jeszcze triumf w Pucharze Challenge.

Obok okolicznościowych medali lublinianki otrzymały także gadżety od sponsorów rozgrywek. Wśród upominków znalazły się... odświeżacze do samochodów, co wywołało falę negatywnych komentarzy. Związek Piłki Ręcznej w Polsce szybko zareagował jednak na zamieszanie i wydał oficjalny komunikat.


"Nasz partner przekazał zawodniczkom oraz wielu innym uczestnikom PGNiG Pucharu Polski swoje materiały reklamowe – artykuły codziennego użytku. Nie były, nie są i nie będą to jedyne nagrody przyznane za zwycięstwo w PGNiG Pucharze Polski. Zawodniczki MKS Perły Lublin otrzymały pamiątkowe medale i statuetki. Klub otrzyma nagrodę finansową" – zapewnił ZPRP.

"Stwierdzenie, że upominki reklamowe to jedyne nagrody jest nieprawdziwe. Ta informacja nie została u nas zweryfikowana przed publikacją. Szeroko powieliły ją inne media – w tym społecznościowe. Błąd i poszukiwanie sensacji spowodował nieuzasadniony atak na ZPRP. Nieelegancko potraktowany został nasz Sponsor i Partner, który miał pełne prawo do przekazania swoich materiałów reklamowych, które nie zawierają przecież treści kompromitujących" – czytamy w komunikacie.

Nie po raz pierwszy nagrody za zdobycie Pucharu Polski wywołały dyskusję wśród fanów piłki ręcznej. Trzy lata temu zwyciężczynie meczu finałowego, zawodniczki MKS Selgros Lublin – za 18. w historii klubu tytuł mistrzyń kraju –otrzymały dyplomy z niechlujnie wypisaną nazwą drużyny.

Innego rodzaju wpadkę zaliczyli organizatorzy ubiegłorocznego Pucharu Polski w koszykówce mężczyzn. Triumfator rozgrywek, Stelmet BC Zielona Góra, dostał baner z napisem "zbobywca Pucharu Polski 2017". Kuriozalną literówkę przekłuto jednak w sukces, bo baner został wystawiony na licytację, a środki z jego sprzedaży przekazano na cele charytatywne.

Dwa puchary w weekend. "Drużyna ma charakter, nigdy nie zwątpi"
Joanna Drabik: musiałyśmy gryźć parkiet
Ogromna radość! Lublinianki wzniosły puchar w górę

podobne informacje

"Od rewolucji, do rewolucji". Kadrę mężczyzn czekają kolejne zmiany

Wróciła PGNiG Superliga. PGE VIVE lepsze w meczu "na szczycie"

Kinga Grzyb: wiele zawdzięczam Kimowi Rasmussenowi

Final Four Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych w Kolonii do 2024 roku