tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gwiazdy w Białymstoku. Małachowski zmieni konkurencję

Tyczkarz Piotr Lisek, kulomioci Michał Haratyk i Paulina Guba, skoczek wzwyż Sylwester Bednarek – to tylko niektóre gwiazdy, które w niedzielę będą rywalizować na Rynku Kościuszki w Białymstoku. W nietypowej konkurencji wystąpi dyskobol Piotr Małachowski, który będzie… pchać kulą.
Piotr Małachowski (fot. Getty)

Lekkoatletyka bez bohaterów. "To trudny czas"

Sportowe emocje mają zacząć się od 13, ale organizatorzy już dwie godziny wcześniej zapraszają do zabawy. Zajęcia z dziećmi poprowadzą medaliści igrzysk Tomasz Majewski i Małachowski. Można będzie też z bliska obserwować rozgrzewki krajowych i zagranicznych zawodników, a także z nimi porozmawiać.

Jedną z najbardziej widowiskowych konkurencji będzie skok o tyczce. Lisek w zeszłym tygodniu rozpoczął sezon w Szanghaju i od razu skoczył 5,81. Jak sam jednak powtarza, uwielbia starty poza stadionem.

– Wtedy wychodzimy do ludzi, to jest całkowicie inne show i na pewno nie można powiedzieć, że takie mityngi są gorsze od stadionowych. Są po prostu inne, ale kontakt z publicznością jest dużo lepszy – powiedział PAP wicemistrz świata.

W niedzielę jego rywalami będą m.in. halowy mistrz świata z 2014 roku Grek Konstandinos Filipidis i olimpijczyk z Łotwy Mareks Arents.

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja kulomiotek. Obie Polki – Guba i Klaudia Kardasz stoczyły w miniony weekend korespondencyjny pojedynek. Pierwsza z nich startowała w Diameowej Lidze w Szanghaju, druga rywalizowała w Kielcach, ale obie uzyskały dokładnie ten sam wynik – 18,25. To ich rekordy życiowe.

Wśród mężczyzn gwiazdą będzie Haratyk. Wicemistrz Europy w tym sezonie pchnął kulę już na 21,06. Kibice jednak z ciekawością obserwować będą dwukrotnego wicemistrza olimpijskiego Małachowskiego. Zawodnik WKS Śląsk Wrocław postanowił tym razem zamienić dysk na kulę. Wystąpić mają także brązowy medalista MŚ z Londynu Chorwat Stipe Zunic oraz piąty zawodnik igrzysk w Rio de Janeiro Brazylijczyk Darlan Romani.

Atrakcją ma być także skok wzwyż mężczyzn, w którym halowy mistrz Europy Bednarek zmierzy się z brązowym medalistą MŚ Białorusinem Pawłem Sieliwierstau i Ukraińcem Andrijem Procenko.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki odbędzie się po raz pierwszy.

Święty-Ersetic: rekordy Polski bardzo mnie zmobilizowały
Kocioł w "Kotle Czarownic". "Będzie bajecznie"
Maraton o… północy. Wyjątkowe mistrzostwa w lekkoatletyce