tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa siatkarek: Kinga Hatal ma nowy klub

29-letnia atakująca Kinga Hatala została nową zawodniczą Developresu SkyRes Rzeszów. Wcześniej grała m.in. w zespołach z Krakowa, Murowanej Gośliny, Ostrowca Świętokrzyskiego, Muszyny, Torunia i Warszawy – poinformowano w środę na stronie internetowej klubu.
Kinga Hatala (fot. PAP)

Falstart Polek w Lidze Narodów

Hatala jest kolejną siatkarką, która w najbliższym sezonie zasili rzeszowską drużynę.

We wtorek do Developresu dołączyła środkowa Maja Tokarska. Dzień wcześniej uczyniła to 23-lenia Bułgarka grająca na pozycji rozgrywającej Petja Barakowa.

Swoje kontrakty na najbliższy sezon z klubem znad Wisłoka przedłużyły: Jelena Blagojewic i Agnieszka Rabka. Blagojewic przybyła do Rzeszowa z Chemika Police w 2017 r. Wcześniej grała m.in. w ligach włoskiej i tureckiej. Z kolei rozgrywająca Rabka w Developresie pojawiła się w trakcie sezonu 2017/18.

Natomiast w najbliższym sezonie w rzeszowskiej drużynie nie wystąpią: atakujące Julia Andruszko i Adela Helic, rozgrywająca Anna Kaczmar oraz przyjmujące Ewa Żak i Klaudia Kaczorowska.

Siatkarki Developres SkyRes Rzeszów ostatni sezon zakończyły na czwartym miejscu. W poprzednim roku zdobyły brązowy medal mistrzostw Polski.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku