tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kolejny libero w Asseco Resovii

Luke Perry został nowym libero Asseco Resovii Rzeszów. 23-letni Australijczyk, który podpisał roczny kontrakt zastąpi Pawła Ruska – poinformowano w środę na stronie internetowej siatkarskiego klubu.
Luke Perry (fot. Getty Images)

Liga Narodów: Heynen ogłosił kadrę

Perry w sezonie 2014-2015 występował w lidze fińskiej, w drużynie Lakkapaa Rovaniemi. Potem z VfB Friedrichshafen wywalczył wicemistrzostwo Niemiec. Z kolei w latach 2016-2018 występował w Berlin Recycling Volleys. Z tym zespołem dwukrotnie zdobył mistrzostwo Niemiec.

Jest wielokrotnym reprezentantem Australii. Perry w Asseco Resovii o miejsce w składzie rywalizował będzie z Mateuszem Masłowskim.

Dzień wcześniej dwuletni kontrakt z rzeszowskim klubem podpisał 30-letni amerykański rozgrywający Kawika Shoji. Natomiast w poniedziałek poinformowano, że roczny kontrakt z Asseco podpisał francuski rozgrywający Rafael Redwitz. 37-letni siatkarz w sezonie 2009/10 występował w barwach rzeszowskiej drużyny, która zajęła wtedy trzecie miejsce w mistrzostwach Polski.

Na początku ubiegłego tygodnia Resovia potwierdziła odejście siedmiu siatkarzy, m.in. Aleksandra Śliwki, Niemca Jochena Schoepsa i Czecha Lukasa Tichacka.

Z klubem rozstają się także rozgrywający Michał Kędzierski i przyjmujący Dominik Depowski – wychowankowie AKS Rzeszów, którzy byli kilka razy na wypożyczaniu do innych drużyn PlusLigi; ostatni sezon spędzili w stolicy Podkarpacia. Występy w tym zespole zakończyli też libero Paweł Rusek i fiński przyjmujący Elviss Krastins, którzy zostali pozyskani latem.

Natomiast kontrakty przedłużyli: Dawid Dryja, Mateusz Masłowski, Bartłomiej Lemański i Thibault Rossard.

Ostatni sezon nie był udany dla rzeszowian. W grudniu ze względu na słabe wyniki zwolniono włoskiego trenera Roberto Serniottiego, którego zastąpił Andrzej Kowal. Powrót wieloletniego szkoleniowca jednak nie wystarczył – Resovia zakończyła rozgrywki ligowe dopiero na szóstym miejscu, najgorszym od 12 lat, kiedy była siódma. Poprzednio w półfinale walki o mistrzostwo Polski zabrakło jej w 2008 roku.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Rewolucja w Resovii. Odejdzie siedmiu zawodników

Walka o półfinały trwa. Porażki Trefla i Resovii

Puchar CEV: Asseco Resovia poległa w Biełgorodzie

PlusLiga: PGE Skra zdobyła Rzeszów