tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Minister Sportu i Turystyki: budżet WADA będzie większy

Budżet Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w latach 2019-22 będzie co roku rósł o osiem procent – poinformował minister sportu i turystyki Witold Bańka, który jest członkiem Komitetu Wykonawczego tej organizacji.
Laboratorium (fot. Getty Images)

"Lewy" oburzony kłamstwem Kipropa. "Za doping do kamieniołomów"

"W Montrealu została przyjęta przez Komitet Wykonawczy propozycja budżetu WADA wypracowana przeze mnie w drodze konsultacji z wszystkimi kontynentami. Budżet WADA na 2019-22 wzrośnie o 8 procent w każdym roku. Kompromis między rządami a ruchem olimpijskim to bardzo duży sukces!" – napisał na Twitterze minister.

W Kanadzie trwa posiedzenie Komitetu Wykonawczego, którego Bańka jest członkiem od ponad roku, i zarządu WADA, a także odbywają się konsultacje międzykontynentalne. Wieloletni budżet WADA był jednym z punktów obrad. Uczestnicy spotkania zajmą się także m.in. kwestią akredytacji dla laboratoriów oraz zmianami w kodeksie antydopingowym i strategią polityki antydopingowej.

W przyszłym roku (5-7 listopada) Katowice będą gospodarzem Światowej Konferencji Antydopingowej. Udział w obradach weźmie ok. 2 tys. osobistości z całego świata, zostaną m.in. wybrane nowe władze WADA, zatwierdzone będą też zmiany w kodeksie antydopingowym.

W Katowicach o światowym dopingu

podobne informacje

Delegacja WADA przeszuka moskiewskie laboratorium

Jedyne laboratorium w Portugalii bez akredytacji WADA

Rosja wraca do łask? iNADO i brytyjscy olimpijczycy protestują

Rosjanie wrócą na salony? "Nie jestem zaskoczony"