tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trzech siatkarzy odchodzi z Zaksy

Portorykańczyk Maurice Torres, Rafał Buszek i Włoch Marco Falaschi w przyszłym sezonie nie będą występować w siatkarskiej drużynie Zaksy Kędzierzyn-Koźle – poinformował w środę klub.
Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle (fot. PAP)

Kolejny libero w Asseco Resovii

Torres, który był podstawowym atakującym, występował w zespole wicemistrza Polski przez rok. Jego nowym pracodawcą będzie włoska ekipa Kioene Padwa. Z kolei rozgrywający Falaschi, który był zmiennikiem Benjamina Toniutti, trafi do BCC Castellana Grotte.

Po trzech latach występów w zespole z Opolszczyzny opuści go Buszek. Według medialnych spekulacji, urodzony w Dębicy zawodnik może wrócić do Asseco Resovii Rzeszów, skąd w 2015 roku przeniósł się do Zaksy.

Z kolei na wypożyczeniu do innych klubów mogą zostać Kamil Semeniuk i Krzysztof Rejno, a drużynę opuszczą też Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki.

W zakończonym niedawno sezonie Zaksa po dwóch latach prymatu w PlusLidze zajęła drugie miejsce, za PGE Skrą Bełchatów, oraz dotarła do Final Four Ligi Mistrzów, w którym uplasowała się na czwartej pozycji.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Sebastian Świderski: naszą siłą jest stabilny skład

PlusLiga: pewne zwycięstwa czołowej "trójki"

Ekstraklasa siatkarzy: wielkie emocje w Jastrzębiu

Ruciak nie będzie grał w Zaksie