tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Dałem z siebie wszystko". Kubica zadowolony po testach

Robert Kubica miał ósmy rezultat podczas środowych testów zespołów Formuły 1 na torze w Barcelonie. Kierowca zespołu Williams-Mercedes na swoim najszybszym okrążeniu uzyskał czas 1:19.253. Polak przejechał w sumie 130 "kółek". Najlepszy był Fin Valtteri Bottas z Mercedesa z wynikiem 1:16.904.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Pracowity dzień Kubicy. Ponad sto okrążeń Polaka

Kubica w tym sezonie jest kierowcą testowym Williamsa – to jego powrót do najważniejszej serii wyścigowej po siedmiu latach. Mimo to stara się wykorzystywać każdą daną mu szansę, w nadziei, że powróci do Formuły 1 jako jeden z dwóch głównych kierowców. Po ostatnich testach Polak jest w dobrym nastroju.

Będzie sporo rzeczy do analizy i ponownego sprawdzenia dzięki informacjom, które uzyskaliśmy. Z punktu widzenia kierowcy to był ciekawy dzień, ale jeszcze bardziej interesujący będzie dla ludzi z zespołu, którzy spojrzą na dane i zobaczą, co mogą z tego wyciągnąć – przyznał polski kierowca po testach w Barcelonie.

Nasz czas na znalezienie najlepszego sposobu na naprawienie naszych problemów był ograniczony. To nie jest coś, co będziemy robić przez dwadzieścia cztery godziny. Cieszę się tylko, że pomogłem i jak zawsze dałem z siebie wszystko – zaznaczył Kubica. Teraz z wynikami jego pracy zapoznają się mechanicy jego teamu.

Powrót po siedmiu latach. Kubica znów na torze w Hiszpanii