tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jedyny taki wywiad. Pique przepytał Buffona

Gianluigi Buffon nie miał wyjścia – musiał zostać sportowcem. Żałuje, że podobnie jak siostra nie udało mu się nigdy wygrać Ligi Mistrzów. W rozmowie z... Gerardem Pique bramkarz Juventusu opowiedział także m.in. o kłopotach drużyny narodowej.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Rozgrzewka przed mundialem. Mecze towarzyskie na antenach TVP

Kłopotem jest talent. Zespół narodowy wciąż jest na wysokim poziomie, ale poza Marco Verrattim w Paris Saint-Germain nie mamy piłkarzy – z wyjątkiem tych z Juventusu – którzy grają w wielkich europejskich drużynach. To kłopot – tłumaczył bramkarz w wywiadzie przeprowadzonym przez obrońcę Barcelony.

Jestem Buffonem i właśnie nim chcę być do ostatniej minuty. Gdy nie będę już sobą, to odejdę – powiedział o zakończeniu kariery.

Myślę, że są zespoły narodowe, takie jak Francja, które zawsze mają wielu piłkarzy za granicą. Hiszpania jest podobna, wielu ich zawodników gra poza La Liga. Problemem Włoch nie są nasze rozgrywki, ale kwestie dotyczące graczy – dodał.

Wielka kariera była Buffonowi pisana. Sam wytłumaczył dlaczego: – Pochodzę ze sportowej rodziny. Zawsze, od kiedy byłem dzieckiem, wiedziałem, że to moja przyszłość. Tata i mama byli zawodnikami na krajowym poziomie. Dwie siostry grają w siatkówkę w pierwszej lidze… Jedna z nich wygrała nawet Ligę Mistrzów. Nie to co ja.

Niestety, świetnego zwieńczenia długiej kariery nie będzie. Włochów zabraknie w zbliżającym się mundialu... – Grałem na każdym kontynencie. Zagranie na szóstym mundialu byłoby czymś wyjątkowym, ale czasem musisz być zadowolony z tego, co masz. Nie miałem dość szczęścia, aby zagrać w szóstych finałach mistrzostw świata – wyznał.

Buffon wspominał także czas, gdy Juventus borykał się z aferą korupcyjną i został wyrzucony z Serie A. – Kiedy zdecydowałem się zostać w Serie B, byłem szczęśliwy, że to zrobiłem. Uważam, że czasem niektórzy mężczyźni, niektórzy zawodnicy, mają szansę dać trochę nadziei poprzez swoje decyzje. W tamtym czasie ktoś musiał wysłać przesłanie: zawodnicy także mają uczucia, a w życiu chodzi o coś więcej niż popularność i pieniądze. Zrobiłbym to ponownie – podsumował bramkarz.

Dariusz Szpakowski i jego dziesięć mundiali

podobne informacje

Oficjalnie: Gianluigi Buffon zawodnikiem Paris Saint-Germain

Buffon spokojny o przyszłość. Nowy klub kwestią dni

Buffon wciąż chce grać w reprezentacji. Mancini: nie zamykam mu drzwi

Media przekonane: Buffon na dwa lata w PSG