tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mistrz paraolimpijski zamienia snowboard na golf

Złoty i brązowy medalista paraolimpijski z Pjongczangu Japończyk Gurimu Narita próbuje zamienić snowboard na golf i chce wystąpić w letnich paraigrzyskach w Tokio w 2020 roku.
Gurimu Narita (fot. Getty Images)

Nacisk MKOl na Japończyków. Albo przyjmą kobiety, albo stracą igrzyska

Byłby pierwszym paraolimpijczykiem z Azji, który rywalizowałby w zimowych i letnich zmaganiach sportowców niepełnosprawnych.

To trudne, bo nikt z Azji tego jeszcze nie dokonał. Byłoby super, gdybym osiągnął wytyczony cel. Nie wiem, czy ostatecznie wybiorę golf. Gram, ponieważ pozwala mi to poprawić koncentrację – powiedział "The Japan Times". 24-letni obecnie sportowiec poważnej kontuzji stopy, prowadzącej do trwałego kalectwa (paraliżu nogi), nabawił się trenując na trampolinie w swym domu w Osace.

Narita ma własne, niekonwencjonalne metody motywacji. Zapisuje setki obietnic, potem wybiera określone cele w każdym miesiącu, a jeśli ich nie osiągnie, goli sobie głowę.

Zapowiadał się na dobrego snowboardzistę w halfpipe. Brał udział w mistrzostwach świata w 2013 r. i był kandydatem do reprezentacji na igrzyska w Soczi, ale wypadek pokrzyżował mu plany. Później odnalazł swoją drogę w rywalizacji paraolimpijskiej.

Jędrzejczak, Nowacka, Baumgart. Lekcja z mistrzyniami