tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MŚ Elity: mistrz kontra wicemistrz. Hit w ćwierćfinale

Od mocnego uderzenia rozpocznie się faza pucharowa hokejowych mistrzostw świata Elity w Danii. W ćwierćfinale mistrzowie olimpijscy z Pjongczangu, Rosjanie zagrają z wicemistrzami świata, Kanadyjczykami. Transmisja spotkania od 16:10 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej. Cztery godziny później w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej transmisja meczu Finlandia – Szwajcaria.
(fot. Getty)

MŚ Elity: Szwedzi wygrali grupę. Poznaliśmy ćwierćfinalistów

Już w ćwierćfinale tegorocznych mistrzostw odpadnie jedna z drużyn, która w ubiegłym roku stanęła na podium. Wszystko przez fakt, że w jednym meczu zagrają srebrni medaliści czempionatu z 2017 roku – Kanadyjczycy oraz Rosjanie, którzy przed rokiem stanęli na najniższym stopniu podium. Czwartkowy mecz będzie też rewanżem za półfinał turnieju rozgrywanego w Paryżu i Kolonii. W starciu o finał zawodnicy z Kraju Klonowego Liścia pokonali rywali 4:2.

Dodatkowego smaku rywalizacji dodaje fakt, że obie drużyny przodują w rankingu najbardziej utytułowanych w historii MŚ. Rosjanie w dotychczasowych występach wywalczyli 46 medali (w tym 34 jako ZSRR), zaś Kanadyjczycy stawali na podium 49 razy.

Ryan O'Reilly (L) (fot. PAP) Wytypować faworyta jest o tyle trudno, że czwartkowi rywale podobnie spisywali się w fazie grupowej. Mistrzowie olimpijscy z Pjongczangu (Rosjanie startowali tam pod flagą olimpijską) wygrali pięć spotkań i przegrali dwie potyczki, w tym jedną po dogrywce. Kanadyjczycy również pięciokrotnie cieszyli się z triumfu, ale Łotyszy pokonali dopiero w doliczonym czasie gry.

Otwartą drogę do półfinału wydają się mieć natomiast Finowie, którzy w fazie grupowej przegrali tylko jeden mecz (2:3 z Niemcami) i o półfinał zagrają ze Szwajcarią. Helweci awans do fazy play-off zapewnili sobie praktycznie w ostatnim meczu, w którym 5:1 pokonali Francuzów.

W innych spotkaniach ćwierćfinałowych Amerykanie zagrają z Czechami, natomiast obrońcy tytułu – Szwedzi – zmierzą się z Łotwą.

Pary ćwierćfinałowe:
USA – Czechy (17 maja, 16:15)
Rosja – Kanada (17 maja, 16:15) Transmisja w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej
Finlandia – Szwajcaria (17 maja, 20:15) Transmisja w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej
Szwecja – Łotwa (17 maja, 20:15)

Hokej na lodzie, MŚ Elity: Rosja – Szwecja (skrót)
Hokej na lodzie, MŚ Elity: Rosja – Słowacja (skrót)
Hokej na lodzie, MŚ Elity: Kanada – Łotwa (skrót)

podobne informacje

Biegi, skoki, ręczna. Sprawdź plan sobotnich transmisji!

Badania niemieckich naukowców: piłka nożna najmniej kontuzyjnym sportem

NHL: po 13 goli w meczach w Chicago i Raleigh

W NHL spędził dwie dekady. Mistrz olimpijski kończy karierę