Steve Mason
Jack Roslovic
Brandon Tanev

Niesamowita historia w NHL. Beniaminek dwie wygrane od finału

Niesamowitą historię piszą hokeiści Golden Vegas Knights. W nocy ze środy na czwartek pokonali Winnipeg Jets 4:2 w trzecim spotkaniu finału Konferencji Zachodniej. Do gry w finale Pucharu Stanleya potrzebują jeszcze dwóch zwycięstw.
NHL: finał Konferencji Zachodniej: Vegas Golden Knights – Winnipeg Jets (skrót)
Hokeiści Golden Vegas Knights (fot. Getty)

Hokeiści Vegas Golden Knights nie dali się tym razem zepchnąć do defensywy, tak jak było to w starciu numer jeden. Zaatakowali od początku, a na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 35 sekundzie bramkarza Winnipeg Jets pokonał Jonathan Audy-Marchessault.

Goście odpowiedzieli na początku drugiej tercji trafieniem Marka Scheifele. Knights nie stracili jednak kontroli nad meczem. Już dwanaście sekund później bramkę na 2:1 zdobył James Neal. W 28. minucie było 3:1 za sprawą gola Alexa Tucha.

Po tych dwóch ciosach przyjezdni nie byli już w stanie się podnieść. Wynik na 4:1 tuż przed końcem spotkania ustalił na 4:1 Audy-Marchessault, trafiając do pustej bramki. Już po zakończeniu meczu doszło do sporej szamotaniny. Sędziowie musieli rozdzielać zawodników i przyznali aż dziesięć kar.

Mecz numer cztery w nocy z piątku na sobotę zapowiada się pasjonująco. Knights mają znakomity bilans w fazie play-off w meczach u siebie – 5:1. Z kolei Jets nie zwykli przegrywać dwóch meczów z rzędu. Jeśli beniaminek NHL odniesie trzecie zwycięstwo w serii, to finał będzie bardzo blisko...