tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Liga Narodów: pięć drużyn z kompletem zwycięstw

Polskie siatkarki zanotowały pierwsze zwycięstwo w Lidze Narodów. W turnieju rozgrywanym w amerykańskim Lincolnie pokonały Włoszki 3:2. Po dwóch kolejkach pięć drużyn: Chiny, Serbia, Rosja, Holandia i Turcja ma na koncie po dwie wygrane.
Radość Polek po wygranym spotkaniu (fot. fivb.org)

Thriller Polek w Lidze Narodów

Zawodniczki Jacka Nawrockiego sprawiły miłą niespodziankę, bowiem Włochy to reprezentacja notowana znacznie wyżej w rankingu międzynarodowej federacji (zajmują siódme miejsce, Polki są na 22.). W piątek o północy czeka ich nieco trudniejsze zadanie, bowiem zmierzą się z Turcją, która wystawiła bardzo silny skład na Ligę Narodów. W czwartek drużyna prowadzona przez Giovanniego Guidettiego pokonała po dramatycznym spotkaniu Amerykanki 3:2.

W drugiej kolejce nie padły zaskakujące wyniki. Występujące przed własną publicznością Brazylijki zrehabilitowały się za niespodziewaną porażkę 1:3 z Niemkami na inaugurację rozgrywek i pokonały Japonię 3:1. Z kolei siatkarki Niemiec nie miały zbyt wiele do powiedzenia w pojedynku ze znakomicie dysponowanymi Serbkami i uległy 0:3.

Liga Narodów to nowe rozgrywki, które zastąpiły dotychczasowy cykl World Grand Prix. Bierze w niej udział 16 reprezentacji, każda z nich wystąpi w pięciu turniejach i w fazie zasadniczej rozegra 15 spotkań. Do turnieju finałowego awansuje najlepsza piątka klasyfikacji generalnej, a stawkę zespołów uzupełni gospodarz – Chiny.

Polska oraz trzy inne kraje – Argentyna, Dominikana oraz Belgia mają status drużyny pretendującej, a to oznacza, że muszą walczyć o utrzymanie, żeby w kolejnym sezonie znów wystąpić w elicie.

podobne informacje

Półfinały Ligi Narodów rozlosowane. Hit z Anglią

Liga Narodów: dziś losowanie półfinałów. Portugalia, Anglia, Szwajcaria i Holandia poznają rywali

Ranking FIFA: Polska awansuje w najnowszym zestawieniu

Tak krawiec kraje, jak mu materii staje. Pech Jerzego Brzęczka