tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dwóch kandydatów na trenera Lecha. Decyzja po niedzieli

Prowadzący Wisłę Płock Jerzy Brzęczek oraz trener trzecioligowych rezerw Ivan Djurdjević, to główni kandydaci na stanowisko trenera Lecha Poznań – informuje "Przegląd Sportowy". W stolicy Wielkopolski trwają poszukiwania nowego szkoleniowca. Decyzje zapadną w przyszłym tygodniu.
Jerzy Brzęczek (fot. PAP)

Reiss: nie wszystkim w Lechu zależy na mistrzostwie

Szefostwo Lecha szuka trenera po tym, jak w minionym tygodniu zwolniony został Nenad Bjelica. Chorwat długo bez pracy nie pozostawał, bo już po kilku dniach podpisał kontrakt z mistrzem Chorwacji, Dinamem Zagrzeb. Lech nowego szkoleniowca jeszcze nie wybrał, ale ma na to stanowisko kilku kandydatów.

Jednym z nich jest Brzęczek, który zwrócił na siebie uwagę dobrą pracą wykonaną w Wiśle Płock. Do klubu z Mazowsza trafił w lipcu zeszłego roku. Za jego kadencji Nafciarze są czwartą siłą ligą i w niedzielę staną przed szansą zapewnienia sobie gry w europejskich pucharach.

Jeśli Lech postawi na Brzęczka, będzie musiał wykupić jego kontrakt w Płocku. 47-latek, były reprezentant Polski i zawodnik Lecha w latach 1992-93, jest związany z Wisłą umową do 2020 roku. Nieoficjalnie klauzula wynosi 250 tysięcy euro.

Ivan Djurdjević (fot. PAP) Takich pieniędzy Lech nie będzie musiał płacić, jeśli zdecyduje się na Djurdjevia. Serb, tak jak i Brzęczek, to były zawodnik Kolejorza. W klubie jest od 2007 roku. Karierę zakończył w 2013, a dwa lata później objął funkcję trenera trzecioligowych rezerw, którą sprawuje do dziś.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", Djurdjević dostał też kilka ofert z I ligi. Niewykluczone więc, że jeśli Lech zdecyduje się podpisać kontrakt z innym trenerem, Serb i tak opuści klub.

Ostateczne decyzje szefostwo Lecha ma podjąć w przyszłym tygodniu. Oprócz Brzęczka i Djurdjevicia klub interesował się Marcinem Broszem z Górnika Zabrze, ale temat upadł. Do Poznania spłynęło też kilka ofert z zagranicy, jednak żadna z nich nie była wystarczająco interesująca, a ponadto Lech chce postawić na trenera znającego realia polskiej ligi.

Kolejorz tegoroczne rozgrywki zakończy na 3. miejscu. W niedzielę w ostatniej kolejce Lotto Ekstraklasy poznaniacy podejmą prowadzącą w tabeli Legię Warszawa. Mecz zadecyduje o losach mistrzostwa Polski. Transmisja spotkania w TVP2 od godz. 17:45.

Mecz Lech – Legia w TVP2

podobne informacje

Wybraliście najlepszego piłkarza 18. kolejki Lotto Ekstraklasy!

Adam Nawałka spokojny o Lecha Poznań. "Zespół ma głębokie rezerwy"

Ekstraklasa: Lech Poznań – Śląsk Wrocław. Udany debiut Nawałki w Poznaniu

Z Legii do Lecha? Adam Nawałka chce Krzysztofa Mączyńskiego