Maxim Shalunov
Curtis McElhinney
Jordan Eberle 4'45''

Horror w hitowym meczu. Kanada zagra o medale

Reprezentacja Kanady po emocjonującym, zakończonym dogrywką meczu pokonała 5:4 Rosję i awansowała do półfinału hokejowych mistrzostw świata Elity. O medale zagrają także Amerykanie, którzy 3:2 wygrali z Czechami. Od 20:10 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej transmisja meczu Finlandia – Szwajcaria.
(fot. PAP)

Polscy hokeiście bez trenera. PZHL czeka na kandydatów

Spotkanie lepiej rozpoczęli Kanadyjczycy. W piątej minucie pierwszej tercji Colton Parayko wykorzystał grę w przewadze i strzałem z dystansu otworzył wynik. Druga część meczu początkowo przyniosła lekkie uśpienie w grze obu drużyn. W 12. minucie niepilnowany Ryan Nugent-Hopkins pokonał rosyjskiego golkipera i podwyższył na 2:0.

Kilkadziesiąt sekund później podrażnieni Rosjanie zebrali się do ataku. Ilja Michejew wykorzystał zamieszanie pod bramką Amerykanów i umieścił krążek w siatce. Na trzy minuty przed końcem drugiej tercji wyrównał Aleksander Barbanow.

Ostatni fragment meczu przyniósł niesamowite emocje. Po siedmiu minutach trzeciej tercji Kyle Turris wyprowadził Kanadyjczyków na prowadzenie, z którego nie cieszyli się jednak długo. Sergiej Andronow dobrze ustawił się z kijem i skierował do bramki strzał Nikity Zajcewa. Wymiana ciosów trwała w końcówce spotkania. Najpierw dla ekipy Klonowego Liścia zapunktował Pierre Dubois, a chwilę później do kolejnego remisu doprowadził Artem Anismow.

Zwycięzców wyłonić musiała dogrywka. W piątej minucie doliczonego czasu gry Kanadyjczycy w przewadze skonstruowali akcję, którą golem zakończył Ryan O'Reilly. Srebrni medaliści ubiegłorocznych mistrzostw świata pozostali tym samym w walce o miejsce na podium turnieju w Danii.

(fot. PAP) Błyskawicznie mecz z Czechami rozstrzygnąć chcieli Amerykanie. W 11. minucie szybszy od czeskich obrońców okazał się Patrick Kane, który po indywidualnej akcji jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Dwie minuty później sprytne podanie Nicka Bonino spod bandy wykorzystał Cam Atkinson.

Druga tercja przebiegła jednak pod dyktando zawodników Josefa Jandaca. Czesi ruszyli do ofensywy i już w piątej minucie tej części spotkania zdobyli kontaktowego gola za sprawą Michala Repika. W połowie tercji krążek w siatce umieścił Martin Necas, który tym samym doprowadził do wyrównania.

W trzeciej tercji szczęście uśmiechnęło się do Kane'a. Będący przed nim hokeista reprezentacji Czech potknął się i przewrócił, otwierając w ten sposób Amerykaninowi drogę do bramki. 29-latek nie pomylił się w sytuacji sam na sam i zapewnił drużynie Jeffa Blashilla awans do półfinału.

Od 20:10 w TVP SPORT, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej transmisja meczu Finlandia – Szwajcaria.

Hokej na lodzie, MŚ Elity: Kanada – Łotwa (skrót)