tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Wenger wskazał następcę. "Ma wszystkie potrzebne cechy"

Arsene Wenger wraz z końcem sezonu przestał być trenerem Arsenalu po 22 latach pracy w klubie. Choć na razie nie wiadomo, kto go zastąpi, Francuz ma faworyta. – Posiada wszystkie potrzebne umiejętności, aby prowadzić zespół – powiedział ustępujący trener o Mikelu Artecie, który jest obecnie asystentem Pepa Guardioli w Manchesterze City.
Arsene Wenger (fot. Getty)

Nauczyciel pokoleń. Merci, Arsene

Hiszpan w 2011 roku został ściągnięty przez Wengera do Arsenalu i występował w nim do końca piłkarskiej kariery. Według brytyjskich mediów to główny faworyt, aby objąć drużynę z Londynu.

Jako zawodnik zawsze był liderem. Ma pasję do futbolu i bardzo dobrze zna Arsenal. Wie, co jest dla niego ważne, ponieważ był kapitanem – stwierdził Wenger.

Kibice zwracają jednak uwagę, że Hiszpan nie ma doświadczenia w prowadzeniu zespołu. Dołączył do sztabu Guardioli w 2016 roku, ale nigdy nie był pierwszym trenerem. Wenger wierzy jednak, że Arteta mógłby nauczyć się wiele od takich ludzi jak Steve Bould i Jens Lehmann, którzy pozostaną w klubie po jego odejściu.

Od lewej: Mikel Arteta, Gabriel Paulista i Arsene Wenger (fot. Getty) Pozostawiam po sobie wielu doświadczonych ludzi, którzy byli ze mną, m.in. Boulda i Lehmanna. Niestety, nie wszyscy mogą i chcą pozostać. Arteta jest jednak asystentem Guardioli i myślę, że posiada odpowiednie cechy – dodał.

Wegner mimo ukierunkowanej opinii nie chce być jednak wiązany z wyborem nowego szkoleniowca. – Nie chcę jednak publicznymi wypowiedziami wpływać na decyzję. Dla mnie to ważne, aby właściciele spojrzeli obiektywnie na sprawę. Jakiegokolwiek wyboru dokonają, mają moje wsparcie – stwierdził.

Jeśli zostanę poproszony o opinię, to oczywiście ją wyrażę. Chcę, aby mój zespół kontynuował grę na najwyższym poziomie. Na razie jednak nikt mnie nie pytał – zakończył.

Arsenal skończył rozgrywki Premier League na szóstym miejscu i w przyszłym sezonie będzie musiał zadowolić się jedynie grą w Lidze Europejskiej. Do mistrza – Manchesteru City – stracił aż 37 punktów.

Koniec pewnej epoki. Wenger pożegna się z Arsenalem
22 lata Wengera w Arsenalu. Odkrywca gwiazd

podobne informacje

Działacze Bayernu chcą zmian. Arsene Wenger na horyzoncie

Negocjacje w... siłowni. "Wengera zawsze chciały dwa kluby"

Zlatan Ibrahimović blisko powrotu do Europy. "Chce mnie wiele klubów"

Gwiazda rozbudziła nadzieje. "Prędzej do Milanu trafię ja niż Arsene Wenger"