tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mayweather apeluje: nie przegapcie tej walki! Stevenson – Jack w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej [TRANSMISJA]

– Jeśli ktoś przegapi tę walkę, to będzie gorzko żałował! Sam czuję ekscytację – mówi przed pojedynkiem w Kanadzie mistrza świata WBC Adonisa Stevensona z Badou Jackiem legendarny Floyd Mayweather Junior. Transmisja rywalizacji o pas kategorii półciężkiej w Telewizji Polskiej (noc z soboty na niedzielę) – od 3:25 w TVP1, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej, a od 4:00 równolegle w TVP Sport.
Mayweather, Jack, Stevenson (fot. Getty)

Kuba Rozpruwacz i Wróżka Zębuszka. Z pomocą Mayweathera po kolejny pas

Kanadyjczyk uchodzi za jednego z najmocniej bijących pięściarzy na świecie bez podziału na kategorie wagowe. Na tronie World Boxing Council rozsiadł się w 2013 roku, odbierając pas Chadowi Dawsonowi. Demolka zajęła mu zaledwie 76 sekund! Trofeum bronił ośmiokrotnie, na rozkładzie ma m.in. Tony'ego Bellewa i dwukrotnie Andrzeja Fonfarę.

Stevenson z koroną (fot. Getty) Badou, jesteś gotowy? Skoro tak twierdzisz, to jestem tym bardziej podekscytowany. Nie mrugajcie, bo ja wychodzę do ringu po to, by go znokautować. Możecie przegapić coś ważnego. Przed nami 12 rund, a mnie wystarczy tylko jeden cios. Zaledwie jedno uderzenie! Co to dla mnie? Bawcie się dobrze – powiedział podczas konferencji prasowej "Superman".

Promotorem pochodzącego ze Szwecji Jacka jest sam Floyd Mayweather Junior – emerytowany bokser, który na zawodowstwie stoczył 50 walk, zwyciężając wszystkie z nich. "Piękniś" przekonywał, że trzeba zameldować się w hali Air Centre w Toronto lub przed telewizorami.

Floyd Mayweather (fot. Getty) Jeśli ktoś przegapi tę walkę, to będzie gorzko żałował! Sam czuję ekscytację. Stevenson to godny rywal, obdarzony potężnym ciosem, ale Jack jest świetny. Klasyczna walka pół na pół, trudno wskazać zwycięzcę przed pierwszym gongiem. Takich właśnie zestawień potrzebuje boks. Moja firma promotorska słynie z pracowitości, tak jak ja to robiłem. Dwóch mistrzów, dwa lwy – zakomunikował.

Jack przystępuje do batalii z pozycji pretendenta, ale ma już w dorobku skalpy w dwóch kategoriach wagowych. W ostatnich pięciu startach rywalizował z aktualnymi lub byłymi czempionami.

Każdy mówi przed walką, że ma za sobą znakomity obóz przygotowawczy, ale mój naprawdę był wspaniały! Jestem tu po to, bo chcę wielkich walk i sporej kasy. Stevenson to kawał twardziela, ale ja jestem jeszcze bardziej nieustępliwy – dodał.

Odpowiednio widzów powinien rozgrzać również niepokonany bokser wagi ciężkiej – Oscar Rivas. Ćwierćfinalista igrzysk olimpijskich zmierzy się z pretendentem do tytułu czempiona Starego Kontynentu, Belgiem Herve Hubeauxem.

Transmisja w nocy z soboty na niedzielę od 3:25 w TVP1, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej, a od 4:00 równolegle w TVP Sport. W studio zasiądą Andrzej Gmitruk, Maciej Sulęcki i Marcin Najman, a walki skomentują Sebastian Szczęsny i Piotr Jagiełło.

Walka Stevenson vs. Jack w Telewizji Polskiej

podobne informacje

Mariusz Wach prowokuje Artura Szpilkę. W tle rewanż

Nokaut, problem, marihuana. Pod okiem Mayweathera chce zbić Polaka

Sprint na Giewont, dieta cud i nokaut–błysk. "Wątróbka" podbije Zakopane

Amerykański okręt może zaatakować "Diablo" po raz trzeci