tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Łyżwiarstwo figurowe: mistrzowie olimpijscy robią sobie przerwę

Mistrzowie olimpijscy i świata w łyżwiarstwie figurowym w parach sportowych reprezentujący Niemcy Aliona Savchenko i Bruno Massot robią sobie co najmniej roczną przerwę od rywalizacji. Jak poinformowali zamierzają odpoczywać i występować tylko w pokazach.
ALIONA SAVCHENKO I BRUNO MASSOT (FOT. GETTY)

Konflikt w rosyjskiej kadrze. Mistrzyni chciała "usunąć" rywalkę

Miniony sezon był bardzo udany dla łyżwiarzy, którzy tworzą duet na lodzie od 2014 roku. W lutym wywalczyli złoto w Pjongczangu, a w marcu mistrzostwo świata w Mediolanie. Savchenko wcześniej aż pięć razy sięgała po tytuł najlepszej pary globu z Robinem Szolkowym. Z tym partnerem zdobyła też dwa brązowe medale igrzysk (2010 i 2014).

Na razie nie wiadomo, czy decyzja ta będzie oznaczać koniec kariery.

Wrócimy do sportu, albo nie. To się okaże. Mamy w najbliższym czasie wiele występów i zajętych terminów w kalendarzu, dlatego nie możemy tego połączyć z rywalizacją sportową. Chcemy spróbować czegoś innego, nowego dla nas. Poza tym Bruno niedługo zostanie ojcem, więc ciężko byłoby mu się w tej chwili koncentrować w stu procentach na treningach i przygotowaniach do zawodów – powiedziała pochodząca z Ukrainy Savchenko.

Łyżwiarka oprócz pokazów będzie aktywnie angażować się w szkolenie – właśnie została trenerką amerykańskiej pary sportowej Alexy Scimeca-Knierim i Chrisa Knierima.