tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Debiut Heynena w katowickim Spodku

Towarzyskim meczem z Kanadą w katowickim Spodku w roli selekcjonera polskich siatkarzy zadebiutuje w sobotę Belg Vital Heynen. Spotkanie odbędzie się w ramach całodziennej imprezy Aleja Gwiazd Siatkówki.
Vital Heynen (fot. Getty Images)

Vital Heynen: mam naprawić siatkówkę w Polsce

Kibice będą mogli zagrać między innymi z Piotrem Gruszką i Łukaszem Kadziewiczem. W programie są też zabawy dla dzieci. Odsłonięte zostaną tablice pamiątkowe z odciskami dłoni mistrzów świata z 2014 roku – Mateusza Miki, Piotra Nowakowskiego, Rafała Buszka, Dawida Konarskiego i Fabiana Drzyzgi oraz ówczesnego trenera Stephane'a Antigi.

Na placu Sławika i Antalla obok Spodka odbędzie się próba bicia rekordu Guinnessa na ułożenie największej żywej flagi narodowej. Organizatorzy przygotowali dla uczestników białe i czerwone kapelusze. Zanim na parkiet hali wyjdą siatkarze w jej antresoli będzie można poodbijać piłkę na miniboiskach. Kulminacyjnym punktem programu będzie mecz Polska - Kanada. Biało-czerwoni wrócą do Spodka 25 maja, kiedy zmierzą się już o punkty w Lidze Narodów z Koreą Południową. Vital Heynen w lutym zastąpił zwolnionego w ubiegłym roku – po nieudanym występie w mistrzostwach Europy – Włocha Ferdinando De Giorgi.

Belg w katowickiej hali doprowadził reprezentację Niemiec do brązowego medalu MŚ 2014, a trzy lata później przyjechał do Spodka z kadrą swojego kraju na mistrzostwa Europy, zakończone na czwartym miejscu.

Heynen: Polska może być silna w 2020 roku

podobne informacje

Vital Heynen o losowaniu mistrzostw Europy: to musi być nasz drugi najlepszy występ w sezonie

Losowanie mistrzostw Europy siatkarzy: Polacy mogą trafić na wymagających rywali

Siatkarskie "naj". Kurek, upadek i niesłowny trener

Deklaracja Piotra Nowakowskiego. "Umówiłem się z Heynenem"