tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Włoskie media: znany nowy klub Gianluigiego Buffona

Dopiero co Gianluigi Buffon zdążył ogłosić, że w weekend pożegna się z Juventusem, a wydaje się że już znalazł nowy klub. Zagraniczna prasa jest bowiem przekonana, że Włoch przeniesie się do Paryża.
Gianluigi Buffon (fot. Getty Images)

Szczęsny się doczekał. Polak numerem jeden w Juve

Buffon spędził w Turynie niemal całą karierę. Trafił do stolicy Piemontu w 2001 roku i od tamtej chwili nieprzerwanie reprezentował barwy Starej Damy. Nie przeszkodziła w tej przygodzie nawet degradacja klubu do Serie B po aferze korupcyjnej z 2006 roku.

Wraz z końcem czerwca umowa bramkarza z klubem jednak wygasa, a sam zainteresowany zdecydował się jej nie przedłużać. To automatycznie zrodziło plotki o jego przyszłości, bowiem Buffon przyznał jednocześnie że chciałby kontynuować karierę.

Według włoskich mediów nic nie powstrzyma 40-latka przed transferem do Paris Saint-German. Francuzi zaoferowali zawodnikowi dwuletnią umową i niezwykle wysoką pensję, która ma go pozbawić jakichkolwiek wątpliwości.

Wszystko wskazuje więc na to, że Buffon w lipcu przeniesie się nad Sekwanę i dołączy do projektu tworzonego przez nowego trenera PSG, Thomasa Tuchela.

podobne informacje

Media: Buffon odejdzie z Juve. Sensacyjny kierunek

Wielki gest Buffona. Opłacił drużynie lot na pogrzeb Astoriego

40. urodziny Buffona. "Albo Juventus, albo nic"

"Gianluigi Buffon jest moim bohaterem"