tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stany lękowe i nerwica. Psychika pogrążyła "nowego Messiego"

– Oczekiwano ode mnie o wiele więcej, ale czego się spodziewać, gdy nieustannie jesteś porównywany z Messim? – opowiada o swoich problemach były piłkarz Barcelony, Bojan Krkić. Hiszpan w młodzieżowych drużynach Blaugrany strzelił blisko 900 bramek, ale w seniorskiej rywalizacji nie spełnił pokładanych nadziei. Zmagał się z nerwicą i stanami lękowymi.
Krkić i Messi (fot. Getty)

27–latek jest wychowankiem katalońskiego klubu, w barwach którego zadebiutował w sezonie 2006/2007. W kolejnej kampanii zapoznał się także z rozgrywkami Ligi Mistrzów, w premierowym występie zastąpił w 88. minucie na boisku Leo Messiego. Zaczęto porównywać go do wspaniałego Argentyńczyka, ale nigdy nie osiągnął takiego poziomu. Dlaczego?

Oczekiwano ode mnie o wiele więcej, ale czego się spodziewać, gdy nieustannie jesteś porównywany z Messim? Wszystko działo się bardzo szybko – wspomina.

Krkić i Messi (fot. Getty) Zamiast zawrotnej kariery w Hiszpanii była tułaczka i nie do końca spełnione ambicje. Obecnie występuje w barwach Deportivo Alaves i z nieco większym dystansem obserwuje to, co dzieje się wśród adeptów futbolu.

Potrzebny jest solidny pancerz, by przetrzymać tę nawałnicę. Teraz już nawet piętnastoletni piłkarze udzielają się w mediach społecznościowych, obrażając się wzajemnie. To brzydkie i obłędne zarazem – dodaje.

Wspomina również historię powołania do reprezentacji Hiszpanii i odmowy występu na Euro 2008. Presja była olbrzymia i młokos nie potrafił udźwignąć tego ciężaru.

Nikt nie chce o tym rozmawiać w środowisku, ale miałem wtedy stany lękowe i ataki paniki. Byłem na lekach i skraju wytrzymałości. Sam debiut z Francją kosztował mnie mnóstwo nerwów i zdrowia. Cała otoczka po prostu mnie przytłoczyła.

podobne informacje

Liga Mistrzów: najlepsza jedenastka fazy grupowej

Liga Mistrzów. Emocjonująca walka o awans. Wielkie wyzwanie dla Tottenhamu

Ronaldo zaprasza Messiego do Włoch. "Mam nadzieję, że przyjmie wyzwanie"

Klasyfikacja Złotego Buta: Krzysztof Piątek na podium razem z Leo Messim. Prowadzi Kylian Mbappe