tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Sebastian Mila kończy karierę. "Nie byłem legendą"

Pomocnik Lechii Gdańsk i reprezentacji Polski, Sebastian Mila postanowił zakończyć karierę. O swojej decyzji poinformował podczas piątkowej konferencji prasowej gdańskiego klubu. Piłkarz, żegnając się z kibicami, nie był w stanie ukryć wzruszenia.
Sebastian Mila (fot. Getty/Lechia Gdańsk)

Bild: Polska w ćwierćfinale MŚ. Ale jest podstawowy warunek...

35-latek w styczniu 2015 roku podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk, w barwach której strzelił cztery gole. W bieżącym sezonie Mila nie był jednak podstawowym zawodnikiem drużyny i w meczach Lotto Ekstraklasy zagrał zaledwie dwie minuty.

– Chciałbym podziękować chłopakom z drużyny, którzy byli dla mnie jak rodzina i dawali mi ogromne wsparcie. Nie byłem legendą Lechii, ale jestem – i zawsze będę – członkiem rodziny biało-zielonych – przyznał piłkarz podczas piątkowej konferencji prasowej.

Zawodnik z Koszalina, który w trakcie kariery grał m.in. w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Śląsku Wrocław, a także w w klubach zagranicznych – norweskim Valerengens i Austrii Wiedeń, podzielił się na Twitterze fotografią ze swojego dzieciństwa.

(fot. Twitter.com)

W reprezentacji Polski pomocnik rozegrał 38 spotkań i strzelił osiem goli, debiutując 14 lutego 2003 roku w wygranym 3:0 spotkaniu z Macedonią. Najbardziej pamiętne trafienie zanotował w 2014 roku i pomógł kadrze Adama Nawałki w historycznym zwycięstwie nad Niemcami (2:0).

Mila będzie jednym z ekspertów Telewizji Polskiej podczas piłkarskich mistrzostw świata 2018. Transmisje z imprezy od 14 czerwca do 15 lipca na antenach Telewizji Polskiej oraz w SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.

Mila: Liga Narodów? Możemy dostać "w czapę" i to solidnie
Retro TVP: gol Piechny, Polska lepsza od Estonii

podobne informacje

Pożegnania legend. Uroczystości przed meczem z Litwą