tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Gorąco w Niemczech! "On traktuje piłkarzy jak idiotów"

Sandro Wagner nie znalazł się w kadrze Niemiec na mundial w Rosji i w efekcie postanowił zakończyć reprezentacyjną karierę. Decyzję napastnika Bayernu Monachium w mocnych słowach skomentował Joachim Loew, selekcjoner mistrzów świata.
Joachim Loew i Sandro Wagner (fot. Getty Images)

REWOLUCJA NA BOKACH. SKRZYDŁA GŁÓWNĄ BRONIĄ LOEWA

Wagner przeniósł się zimą z Hoffenheim do Bayernu i na Allianz Arena kapitalnie wywiązał się z roli dżokera – na wiosnę strzelił osiem goli w Bundeslidze.

Dla mnie to jasne, rozumiem to. Zawsze jestem otwarty, szczery i bezpośredni w relacjach z innymi. Mówię wprost o niektórych rzeczach, widocznie nie pasuję do naszej drużyny. Życzę moim chłopakom wszystkiego najlepszego w Rosji i mam nadzieję, że wrócą do kraju jako mistrzowie Świata. Skłamałbym mówiąc, że nie byłem zawiedziony po decyzji selekcjonera – podsumował klubowy kolega Roberta Lewandowskiego.

Ta wypowiedź Wagnera, a dokładniej fragment o szczerości i bezpośredniości, wyprowadziła Loewa z równowagi.

On chyba traktuje niemieckich piłkarzy jak idiotów. Rozumiem, że jest rozczarowany, ale mówienie o tym, że tylko on jest szczery, a reszta siedzi cicho i boi się odezwać, to przesada. Co mogą sobie pomyśleć np. Jerome Boateng czy Mats Hummels? Że niby grają w reprezentacji tylko dlatego, że na głos nie wypowiadają tego, co myślą? – zaznaczył selekcjoner mistrzów świata.

podobne informacje

Mundial 2018. Loew, Sampaoli, Nawałka... Trenerskie "naj" mistrzostw

Mundial 2018. Niemcy podjęli decyzję w sprawie trenera

Mundial 2018. Podziały, pycha, niemoc. Długa lista niemieckich grzechów

Mundial 2018. Loew pozostanie trenerem Niemców? Szefowie federacji: odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu