tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar ETTU: historyczny triumf polskiego klubu

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo po raz pierwszy w historii tego klubu zdobyli Puchar Europejskiej Unii Tenisa Stołowego (ETTU). W rewanżowym meczu finałowym pokonali u siebie francuski zespół Chartres ASTT 3:1.
Chun Ting Wong (fot. Getty)

Szef TVP Sport o Mili, Stanowskim i esporcie

Punkty dla zespołu z Działdowa zdobyli: Wong Chun Ting z Hongkongu, Słowak chińskiego pochodzenia Wang Yang i Czech Jiri Vrablik. Jedyny punkt dla ekipy gości uzyskał Szwed Paer Gerell, który pokonał Pawła Fertikowskiego.

Było to już drugie zwycięstwo działdowian w finałowym dwumeczu z Chartres ASTT. W pierwszym spotkaniu na wyjeździe podopieczni trenera Piotra Kołacińskiego wygrali również 3:1.

Zdobycie Pucharu ETTU to najwyższe osiągnięcie w historii klubu z Działdowa, który jest debiutantem w europejskich rozgrywkach.

Jest to jednocześnie pierwsze takie trofeum zdobyte przez męską drużynę tenisa stołowego z Polski w rozgrywkach będących odpowiednikiem piłkarskiej Ligi Europejskiej. W 2015 roku zdobywczyniami Pucharu ETTA tenisistek stołowych była natomiast drużyna KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg.