tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Burza wokół Lewandowskiego. "Nie powinien dać się zwariować"

Szum wokół Roberta Lewandowskiego trwa w najlepsze, a media prześcigają się w spekulacjach dotyczących przyszłości Polaka. Jupp Heynckes, przed finałem Pucharu Niemiec, postanowił jednak stonować nastroje. Transmisja meczu w sobotę od 20:00 w TVP1, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej.
Odpowiedź na krytykę "Lewego". "Nie może dać się zwariować"
Robert Lewandowski (fot. Getty Images)

Heynckes, Kovac i... "Lewy". Mecz pożegnań w Berlinie

Chociaż sezon zbliża się nieuchronnie ku końcowi, wciąż nie wiadomo w jakim klubie w następnym sezonie będzie grał Polak. Dużo mówiło się w ostatnich tygodniach o jego potencjalnym transferze oraz o dziwnym zachowaniu, który rzekomo miał wymuszać na działaczach przenosiny.

Uważam, że nasza współpraca układa się znakomicie. Nie tylko z Robertem Lewandowskim, ale ze wszystkimi zawodnikami. Rozumiem, że napastnik światowej klasy, który nie strzela goli, musi liczyć się z krytyką. Ale z drugiej strony, powiedziałem to już wcześniej, że nie podzielam tej niekończącej się krytyki – stwierdził 73-latek.

"Lewy" krytykowany był zwłaszcza po półfinałowym boju z Realem Madryt w Lidze Mistrzów. Wielu oczekiwało od niego świetnych występów, tymczasem Polak nie potrafił żadnej z dogodnych okazji zamienić na gola.

W tym sezonie strzelił dla nas 40 goli. To osiągnięcie, które robi wrażenie. Robert nie powinien dać się zwariować. Powinien w siebie wierzyć, być agresywny, a kolejne gole przyjdą – zakończył Heynckes.

Puchar Niemiec: czy to ostatni finał Lewandowskiego?

podobne informacje

Echa inauguracji. Bayern wygrał, piłkarze narzekają

Lewandowski, Raul, Pirlo… Gwiazdy, które nic nie kosztowały

Mundial 2018: Polacy odlecieli do Rosji

Koniec spekulacji. "Robert Lewandowski nie zostanie sprzedany"