tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Złoto i dwa brązy polskich kajakarzy

Za nami drugi dzień rywalizacji na Pucharze Świata kajakarzy w węgierskim Szegedzie. Dziewięć rozegranych finałów przyniosło nam trzy zdobycze medalowe, w tym złoto Vincenta Słomińskiego i Mateusza Kamińskiego.
(fot. Getty Images)

Puchar ETTU: historyczny triumf polskiego klubu

Najszczęśliwszym dla reprezentantów Polski okazał się finał dwójek kanadyjkarzy (C2) na dystansie 500 metrów. Świetnie poradziły sobie w nim dwie polskie osady. Vincent Słomiński i Mateusz Kamiński bardzo zdecydowanie wygrali rywalizację, zostawiając drugich Jonatana Hajdu i Adama Fekete z Węgier niemal sekundę z tyłu. Dodatkową radość polskim kibicom sprawili także Michał Lubniewski i Arsen Śliwiński, którzy wygrali walkę o trzecie miejsce z chińskim duetem Qiang Li/Hao Wang.

Brązowy medal wywalczyli sobie także Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski. Polacy startujący w kategorii K2 na dystansie 200 metrów musieli uznać wyższość tylko dwóch osad – z Hiszpanii (Christian Toro/Saul Craviotto) i Serbii (Marko Novakovic/Nebojsa Grujic) – dopływając do mety na trzeciej pozycji.

Dwie polskie osady wystartowały także w finale K2 na 500 metrów. Obu do podium zabrakło jednak sporo. Martin Brzeziński i Mariusz Kujawski uplasowali się na siódmym, a Rafał Rosolski i Bartosz Stabno na dziewiątym miejscu. Triumfowali Hiszpanie Rodrigo Germade i Marcus Walz.

W trzech z czterech kobiecych finałów zobaczyliśmy reprezentantki Polski. W K1 na 500 metrów Anna Puławska była piąta, zaś rywalizację w C2 na 200 metrów Magda Stanny i Aleksandra Jacewicz zakończyły na szóstym miejscu, a Sylwia Szczerbińska i Dorota Kozakiewicz – na dziewiątej.

Stanny i jackiewicz popłynęły także w finale na 500 metrów. Tam z kolei zajęły siódme miejsce.

W tym sezonie Puchar Świata będzie się składać tylko z zawodów w Szegedzie i Duisburgu. Mistrzostwa Europy odbędą się w Belgradzie.

Podwójne podium polskich kanadyjkarzy!
Piotr Mazur i Dorian Kliczkowski na podium Pucharu Świata

podobne informacje

Rosyjski kajakarz Korowaszkow zdyskwalifikowany na cztery lata

Marta Walczykiewicz nie skończyła sezonu, jak większość zawodników. Leci na podbój Rosji i Chin

Wielokrotna medalistka olimpijska – Osypenko-Radomska zdyskwalifikowana na cztery lata

MŚ kajakarzy. "Puławska jest kandydatką do medalu w Tokio"