21
19.05.2018, 13:00
Superliga, runda finałowa, 2017/2018, 1/2 finału

Superliga: Orlen Wisła wytrzymała presję. Nafciarze w finale

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock rozgromili Gwardię Opole 33:21 i zapewniając sobie tym samym awans do finału PGNiG Superligi. W pierwszym spotkaniu przegrali 32:33. O mistrzostwo Polski zagrają z Vive Kielce lub Azotami Puławy (rewanż w niedzielę).
Dan-Emil Racotea (fot. PAP)

Gwiazda w klubie, niedoceniana w kadrze. Piłka ręczna jak... pole minowe

W pierwszym meczu półfinałowym, Gwardia niespodziewanie pokonała Wisłę 33:32. W rewanżowym spotkaniu płocczanie od pierwszych minut przystąpili zatem do ataku, aby nie dopuścić gości do myśli o sprawieniu sensacji.

Już w pierwszej połowie meczu gospodarze wypracowali sobie wysokie, siedmiobramkowe prowadzenie. Schodząc do szatni przy wyniku 17:10 wiedzieli, że wszystko mają w swoich rękach. W drugiej połowie nie tylko bardzo pewnie utrzymali, ale zdecydowanie powiększyli przewagę.

Ostatecznie Wisła Płock rozgromiła Gwardię Opole 33:21, awansując do wielkiego finału PGNiG Superligi.

Puchar Polski mężczyzn, finał KS Azoty Puławy – PGE VIVE Kielce (skrót)
Achruk: mało czasu na regenerację i świętowanie