:
2
0:2
70'Roger Martinez
85'Samuel Castillejo

Wpadka Realu przed finałem Ligi Mistrzów. Debiut Zidane'a

Villarreal zremisował u siebie z Realem Madryt 2:2 (0:2) w ostatniej kolejce Primera Division. Dla Królewskich był to ostatni test przed finałem Ligi Mistrzów, w którym 26 maja zmierzą się z Liverpoolem. I trudno powiedzieć, aby zdali ten egzamin... Piłkarze Zinedine’a Zidane'a zakończyli sezon na trzeciej pozycji, za Barceloną (mistrz) i Atletico (wicemistrz).
(fot. Getty Images)

Legia, Szachtar, Real... Kulisy transferów Lewandowskiego

Zinedine Zidane potraktował mecz z Villarrealem ulgowo. Z jednej strony w pierwszym składzie wybiegło wielu zawodników pierwszego wyboru, z drugiej dał szansę na debiut w Realu synowi – Luce.

Mocniejsze wejście w mecz mieli goście, którzy już w pierwszej połowie strzelili dwa gole. Najpierw zamieszanie w polu karnym wykorzystał Gareth Bale. Później dobrą trójkową akcję Królewskich wykończył Cristiano Ronaldo – świetnie dośrodkowywał Marcelo, a Portugalczyk uderzył piłkę głową i skierował ją do siatki.

Nic nie zwiastowało, że w drugiej odsłonie Villarreal zdoła się podnieść. Zidane dokonał jednak kilku zmian – boisko opuścili Ronaldo, Luka Modrić i Isco – a gra zespołu zaczęła się pogarszać. To wykorzystali gospodarze..

Impuls do ataku dał wprowadzony w 68. minucie Roger Martinez. Kolumbijczyk wkrótce potem strzelił gola – minął w polu karnym Raphaela Varane'a, mocno uderzył i nie dał szans na udaną interwencję Luce Zidane'owi. W końcówce drugie trafienie dla Villarrealu zaliczył Samu Castillejo – Hiszpan dostał dobre prostopadłe podanie, które zupełnie zgubiło obronę Realu, a w sytuacji sam na sam okazał się lepszy od bramkarza Królewskich.

Real w ostatnim teście przed finałem Ligi Mistrzów, który 26 maja zostanie rozegrany w Kijowie, znów nie był dostatecznie skoncentrowany. Stawką meczu było miejsce, które Real zajmie w lidze – w Madrycie wiedzą już, że drugie w tabeli będzie Atletico, a Królewscy muszą się zadowolić trzecią pozycją. Transmisja meczu z Liverpoolem 26 maja w TVP 1, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej.