Braden Holtby
Jewgienij Kuzniecow 24'21''
Philipp Grubauer

NHL: błyskawiczne bramki Błyskawic. Tampa Bay o krok od finału

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Washington Capitals 3:2 (2:0, 1:1, 0:1) w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej i w rywalizacji do czterech zwycięstw prowadzą 3:2. Szósta odsłona tej batalii w nocy z poniedziałku na wtorek od 2:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Finał Konferencji Wschodniej: Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (skrót 5. meczu)
Bramkarz Tampa Bay, Andriej Wasilewski, w akcji (fot. Getty Images)

POLSCY HOKEIŚCI BEZ TRENERA. PZHL CZEKA NA KANDYDATÓW

Błyskawice po dwóch porażkach w Tampie skazywani byli przez większość ekspertów na pożarcie. Tym czasem hokeiści Jona Coopera odrobili straty w Waszyngtonie, a w nocy z soboty na niedzielę jako pierwsi w tej parze zwyciężyli przed własnymi kibicami.

Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 19. sekundzie, a miejscowych fanów ucieszył Cedric Paquette. W 10. minucie na 2:0 podwyższył Ondrej Palat, z kolei w drugiej tercji trzeciego gola błyskawicznie dorzucił Ryan Callahan. Przyjezdni przegrywali zatem 0:3, ale nie poddali się i po chwili nadzieje w serca kibiców Capitals wlał Jewgienij Kuzniecow.

W ostatnich 20 minutach spotkania goście rzucili się do odrabiania strat i na 96 sekund przed końcową syreną za sprawą Aleksandra Owieczkina zbliżyli się do rywali na jedno trafienie. Hokeiści Barry'ego Trotza nie zdołali jednak doprowadzić do wyrównania i to Błyskawice są o krok od awansu do finału Pucharu Stanleya.

Finał Konferencji Wschodniej: Tampa Bay Lightning – Washington Capitals (5. mecz)