tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Zgrupowanie bez "Lewego" i Piszczka. Spóźniony Kuba

W rozpoczynającym się w poniedziałek w Juracie pierwszym przed mistrzostwami świata zgrupowaniu reprezentacji nie wezmą udziału Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Poza treningami piłkarze mają w planie także wizytę na Helu u prezydenta Andrzeja Dudy i koncert.
Adam Nawałka (L) i Łukasz Piszczek (fot. Getty)

Pierwszy obóz również będzie miał trochę luźniejszy charakter. Zawodnicy będą nie tylko trenować, ale mają się także regenerować po trudach ligowego sezonu. I podobnie jak dwa lata temu kadrowiczom mogą towarzyszyć rodziny i partnerki – powiedział rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.

W piątek trener Adam Nawałka zmniejszył do 32 osób skład na mistrzostwa świata, ale nie wszyscy zawodnicy z tego grona pojawią się na Półwyspie Helskim. Wiadomo, że na pierwszym zgrupowaniu, które potrwa od poniedziałku do soboty, zabraknie Lewandowskiego i Piszczka.

W hotelu Bryza pozostali zawodnicy nie stawią się jednak w komplecie w poniedziałek. Później zapewne dotrą piłkarze występujący w rodzimej ekstraklasie, którzy grają w niedzielę o 18 ostatnie ligowe spotkania. A po nich Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Krzysztof Mączyński i Sebastian Szymański z Legii Warszawa bądź Przemysław Frankowski z Jagiellonii Białystok, będą fetować mistrzostwo Polski.

Jakub Błaszczykowski (fot. Getty) Dopiero w poniedziałek o 20.30 VfL Wolfsburg rozegra rewanżowy barażowy mecz o pozostanie w Bundeslidze z KSV Holstein Kiel. W pierwszej potyczce ekipa Jakuba Błaszczykowskiego triumfowała u siebie 3:1. Z kolei w barażach o awans do Serie A znalazło się Palermo, w którym występuje Paweł Dawidowicz, a decydujące spotkania zaplanowano 30 maja i 3 czerwca.

Zgrupowania nie rozpoczniemy w poniedziałek w pełnym składzie, bo zgodnie z indywidualnymi ustaleniami z selekcjonerem zawodnicy mogą docierać do Juraty także w kolejnych dniach. Nie ma natomiast kłopotów z Pawłem, bo powołani na mistrzostwa świata zawodnicy muszą być do dyspozycji swoich reprezentacji. To już problem lig danych krajów, które tak ustaliły terminarz swoich rozgrywek – wyjaśnił Kwiatkowski.

Podczas obozu w Juracie zawodnicy mają przewidziane cztery treningi na boisku w pobliskiej Jastarni (będą dojeżdżać na nie rowerami). Pierwsze zajęcia wyznaczono w środę, ale tego dnia zawodnicy jeszcze raz opuszczą hotel.

Po południu udajemy się na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą do jego rezydencji na Helu. W czwartek zostajemy w hotelu, bo wieczorem mamy zaplanowany koncert. Wykonawcy nie zdradzę, bo to też jest niespodzianka – dodał.

28 maja w Arłamowie rozpocznie się już "właściwe" zgrupowanie. Ostateczny, 23-osobowy skład kadry selekcjoner ma ogłosić 4 czerwca.

Przed mundialem biało-czerwonych czekają jeszcze dwa mecze kontrolne. 8 czerwca w Poznaniu ich rywalem będzie Chile, a cztery dni później zagrają w Warszawie z Litwą. Następnego dnia kadra Nawałki wyleci do swojej bazy w Soczi.

Turniej w Rosji rozpocznie się 14 czerwca. Wówczas na Łużnikach w Moskwie gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie).

ADAM NAWAŁKA SKREŚLIŁ KOLEJNE NAZWISKA

Sławomir Peszko: spędzam więcej czasu z "Lewym" niż jego żona
"Przylgnęła do mnie łatka imprezowicza. Pogodziłem się z tym"
Majewski: Nawałka jest perfekcjonistą we wszystkim
Tomasz Kłos: nie podobało mi się zachowanie Lewandowskiego
Kulisy pracy DJ-a kadry. Zachwyceni Urugwajczycy, oburzeni Duńczycy

podobne informacje

Mundial 2018. Zmiany w składzie, powrót Glika? Decyzje po sobotnim treningu

Mundial 2018. Kownacki zajmie miejsce Milika? Liczby nie kłamią

Mundial 2018. Nawałka chwali Glika. "Wykazał olbrzymi hart ducha"

Mundial 2018. Polacy już po pierwszym treningu w Soczi