PŚ w Szeged: Niedzielny poranek bez medali

Kolejne finały na Pucharze Świata kajakarzy w węgierskim Szegedzie nie sprawiły, że polski dorobek medalowy się powiększył. Najbliżej podium podczas niedzielnej sesji porannej znalazła się Marta Walczykiewicz.
(fot. Getty Images)

Mistrz olimpijski zarobił fortunę na giełdzie

Rywalizująca na dystansie 200 metrów Walczykiewicz do ostatnich metrów rywalizowała o brązowy medal z Sarah Guyot. Ostatecznie to Francuzka okazała się minimalnie szybsza, dzięki czemu stanęła na podium. Obie zawodniczki zostały wyprzedzone jeszcze przez Emmę Jorgensen (Dania) i Linneę Stensils (Szwecja).

Dorota Borowska zakwalifikowała się do finałowych biegów kanadyjkarek na dwóch dystansach. Na 200 metrów była szósta , natomiast na 500 metrów zajęła piąte miejsce. W tych konkurencjach triumfowały kolejno: Laurence Vincent-Iapointe (Kanada) i Shixiao Xu (Chiny).

Swoich reprezentantów oglądać mogliśmy także podczas finałowej rywalizacji kanadyjkarzy. Michał Lubniewski zajął piątą pozycję na 200 metrów, tracąc przeszło pół sekundy do zwycięskiego Vadima Korobowa z Litwy.

Na 500 metrów wystartował natomiast Wiktor Glazunow. On również linię mety przekroczył jako piąty. Na tym dystansie najlepiej spisał się Czech Martin Fuksa.

Puchar Świata, Szeged – dzień 1. (finały)