Finał
Centrale, Foro Italico
Włochy

Switolina triumfuje w Rzymie. Halep bez szans

Elina Switolina fenomenalnie rozegrała finałowe spotkanie turnieju WTA w Rzymie. Reprezentantka Ukrainy w dwóch setach pokonała Simonę Halep, broniąc tym samym tytułu.
Elina Switolina (fot. getty images)

Zverev zagra z Nadalem w finale

W zeszłym roku Switolina również wygrała w finale z Halep. Wówczas jednak spotkanie było dużo bardziej zacięte. Tym razem Ukrainka bardzo szybko przełamała rywalkę i w pierwszym secie... ani na moment nie pozwoliła jej dojść do głosu. Pewnie wypunktowała Halep, wygrywając 6:0 po zaledwie 20 minutach rywalizacji.

Drugi set okazał się znacznie ciekawszy. Pomimo, że tym razem Halep podjęła rękawicę i zagrała dużo lepiej, niż na otwarcie, to i tym razem nie potrafiła dorównać znakomicie spisującej się Switolinie. Ukrainka wygrała tym razem 6:4, kończąc w ten sposób spotkanie.

Ślad, którego nie było. Pliskova oszukana?!