34
20.05.2018, 13:00
Superliga, runda finałowa, 2017/2018, 1/2 finału

Superliga: VIVE po raz drugi pokonało Azoty

W drugim meczu półfinałowym Vive Kielce wygrało we własnej hali z Azotami Puławy 35:34. Tym samym podopieczni Tałanta Dujszebajewa przypieczętowali awans do finału PGNiG Superligi.
Krzysztof Lijewski (fot. PAP)

Wisła Płock wytrzymała presję. Zagra w finale

Już w pierwszym meczu półfinałowym w Puławach szczypiorniści Vive wypracowali sobie satysfakcjonującą przewagę. Tam zdołali wygrać 37:27.

Dzięki dziesięciu bramkom różnicy, do rewanżu kielczanie mogli przystąpić z dużą dozą spokoju. Rozprężenie jakie nastąpiło w szeregach Vive było jednak aż zbyt dużo – w pierwszej połowie oddali pole zawodnikom Azotów Puławy i po 30 minutach przegrywali 15:18.

Dopiero w drugiej części gry powrócili na wysoki poziom. Zdołali odrobić straty i ostatecznie, po emocjonującej końcówce, wygrać 35:34.

Tym samym gracze Vive przypieczętowali swój awans do finału PGNiG Superligi. W nim zmierzą się z Orlen Wisłą Płock.

Achruk: mało czasu na regenerację i świętowanie
Karolina Kudłacz-Gloc: ciężko było się znów odnaleźć w reprezentacji