19 Kamil Biliński 68'
  Ireneusz Mamrot
  Jerzy Brzęczek

Zwycięstwo Jagi. Puchary w Zabrzu i Białymstoku

Jagiellonia Białystok pokonała u siebie 2:1 (1:1) Wisłę Płock, ale nie wystarczyło to do zdobycia mistrzostwa Polski. W niedzielne popołudnie wygrali też zawodnicy Górnika Zabrze oraz Zagłębia Lubin.
Martin Pospisil i Adam Dźwigała (fot. PAP/Artur Reszko)

Zawsze skromny i uśmiechnięty. Sebastian Mila kończy karierę

Starcie białostoczan z Wisłą było niezwykle emocjonujące. Goście spisywali się bardzo dobrze, prowadzili już 1:0 i dopiero przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyrównania.

Po zmianie stron doszło do niezwykle kontrowersyjnej sytuacji, bowiem Jose Kante po raz drugi w tym meczu pokonał bramkarza, ale sędzia, po skorzystaniu z systemu VAR, anulował tego gola. Uznał, że w trakcie akcji faulował Semir Stilić, choć powtórki pokazały, że Bośniak co prawda dotknął nogą rywala, ale trudno było mówić w tym przypadku o przewinieniu.

Jaga utrzymała tym samym drugie miejsce w stawce i zakwalifikowała się do europejskich pucharów.

Świętujący gola Szymon Matuszek (fot. PAP/Andrzej Grygiel) Starcie z Wisłą Kraków pewnie wygrał Górnik Zabrze. W pierwszej połowie Rafał Kurzawa precyzyjnie dośrodkował do Szymona Matuszka, a ten głową skierował piłkę do bramki.

W końcówce spotkania piłkarze Marcina Brosza wyprowadzili jeszcze jeden błyskawiczny kontratak, który celnym strzałem zwieńczył Igor Angulo. Tym samym beniaminek Ekstraklasy dokonał spore wyczynu, bowiem wywalczył awans do europejskich pucharów.

Zagłębie, w meczu o siódme miejsce, pokonało na wyjeździe Koronę Kielce 2:0 (1:0).

Sławomir Peszko: spędzam więcej czasu z "Lewym" niż jego żona