Wyścig Dookoła Norwegii: zwycięstwo Pradesa

Hiszpan Eduard Prades z ekipy Euskadi-Murias wygrał wyścig kolarski Dookoła Norwegii. W klasyfikacji generalnej wyprzedził o trzy sekundy Duńczyka Alexandra Kampa (Virtu) oraz o 12 sekund Norwega Edvalda Boassona Hagena (Dimension Data).
Eduard Prades (fot. PAP)

Najlepszy z zawodników grupy CCC Sprandi Polkowice Niemiec Jonas zajął ósme miejsce ze stratą 35 sekund.

30-letni Prades zapewnił sobie największy sukces w karierze na ostatnim, piątym etapie, z Moelv do Lillehammer (154 km), choć na ostatnich metrach musiał ustąpić towarzyszowi ucieczki Kampowi. Hiszpan i Duńczyk uzyskali na mecie 26 sekund przewagi nad główną grupą.

Dotychczasowy lider, zwycięzca trzech etapów Holender Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo nie ukończył rywalizacji, podobnie jak Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice), drugi na mecie sobotniego odcinka do miejscowości Brumunddal.